Demiryolu Sevdalıları Derneği ‘nden Bursada Bugün’e ziyaretDemiryolu Sevdalıları Derneği ‘nden Bursada Bugün’e ziyaret :Demiryolu Sevdalıları Derneği yönetimi Bursada Bugün’ü ziyaret ederek, Bursa’nın çevre illerle demiryolu bağlantısına kavuşması sürecinin takipçisi olacaklarını vurguladılar.

Modern ülkelerin en önemli ulaşım aracı olan demiryolunun Türkiye’de gelişmesi talebinin bir araya getirdiği Demiryolu Derneği çalışmalarını hızla sürdürüyor. Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Demirel ile birlikte kurumumuzu ziyarete gelen dernek yöneticileri İbrahim Alkaya, Rıdvan Biberci, Ebru Dağ Dede, Sema Ölmez ve Gülçeray Karaca; “ülkemizin demir ağlarla örülmesi sürecinin takipçisi olacağız” mesajını verdiler.

Bursa’ya tren gelmesi için çok uzun süredir mücadele eden CHP eski milletvekili Kemal Demirel, lokmotifliğini yaptığı bu hayaline eklediği genç vagonlarla mücadelesine devam ediyor. Kısa bir süre önce kurulmasına rağmen süreci aktif şekilde takip eden Demirel; “derneğimizin de katacağı güçle Bursa’ya treni getireceğiz. Bu konuda uluslararası örgütler ve uzmanların da görüşlerini katarak Bursalıları hak ettikleri modern ulaşıma kavuşturacağız” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.