Erdoğan Eskişehir garında YHT hattının açılışına katılacakErdoğan Eskişehir garında YHT hattının açılışına katılacak :AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, partisi tarafından düzenlenen Halk Günü Bulaşması etkinliğinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yüksek Hızlı Tren çalışmalarının büyük hızla devam etiğini dile getiren Milletvekili Koca, “Hızlı trenin yeraltından geçişi tamamlandı. İki hızlı tren hattı ve bir konvansiyonel hat vardı, şimdiye kadar konvansiyonel hattı kullanıyorduk, diğer ana hatlar da en kısa zamanda kullanılmaya başlanacak” ifadelerini kullandı.

İstasyon köprüsünün yıkılmasıyla meydan çalışmaları yapıldığını hatırlatan Koca, şöyle konuştu:
“Buranın rekreasyon alanı olarak projesi hazırlandı ve bölgedeki mahalle muhtarlarıyla görüşüp, üst geçit önerilerini aldık, anlaşma sağladık, bu proje ile ilgi proje safhası bitti, ihale sürecine girdik., İhale dosyaları hazırlanır hazırlanmaz rekrasyon alanları yeşil alan yapılma üzere ihale yapılacak. Bizimle ilgili olan alan sadece kapalı kesitin üstü, sağ ve solda bulunan yıllar ve temizlik işleri tamamen yerel belediyelere ait işler.”

AÇILIŞA BAŞBAKAN GELEBİLİR
Hızlı tren çalışmaları Ankara ve Konya’dan sonra İstanbul hattında da tamamlandığını belirten Koca, “Kısmet olursa 25 Temmuz’da başbakan Erdoğan Eskişehir garındaki açılışa katılacak” diye konuştu.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.