Gaziantepte yeni tramvaylar sefere hazırlanıyorGaziantepte yeni tramvaylar sefere hazırlanıyor :Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınan 28 tramvayın bakım ve onarım süreci devam ediyor. Yaklaşık 4 aylık süre içerisinde bakım ve testleri yapılan tramvayların modernizasyonlarının tamamlanması ile seferlere baş

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınan 28 tramvayın bakım ve onarım süreci devam ediyor. Yaklaşık 4 aylık süre içerisinde bakım ve testleri yapılan tramvayların modernizasyonlarının tamamlanması ile seferlere başlayacak.

Fransa’nın Rouen bölgesinden getirilen olan 28 adet tramvay Gaziantep’te modernizasyonu devam ediyor. Bakım ve test uygulamaları süren tramvayların modernizasyon sürecinin yaklaşık 4 ay sürmesi bekleniyor. Raylı ulaşıma büyük katkı sunması beklenen tramvaylar AK Kent Bölgesi’ndeki depo alınanında bekletiliyor. Yeni tramvayların, mevcut tramvayların aktif olmadığı gece saatlerinde test sürüşlerine çıktığı belirtildi. İkinci el olması nedeniyle eleştiri konusu haline getirilen tramvayların yeni halleri ile toplu taşımaya nefes alması bekleniyor.

Özellikle sabah ve akşam saatlerinde büyük yoğunluğun olduğu tramvaylar kapasitesinin üzerinde yolcu alıyordu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.