İstanbul Metrosu Hyundai Asansör Tarafından Yapılıyorİstanbul Metrosu Hyundai Asansör Tarafından Yapılıyor :Metro inşasının yüklenicisi Doğuş İnşaat’ın açtığı ihaleyi kazanan Hyundai Asansör projenin tüm asansör ve yürüyen merdiven işlerini üstlendi.

Hyundai Asansör, Avrupa’daki ilk metro projesini İstanbul metrosunun Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy hattı ile yaşama geçirecek. Bu hattın inşaat işlerinin yüklenicisi Doğuş İnşaat’ın Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy Metrosu İnşaat ve Elektromekanik İşleri çerçevesinde yürüyen merdiven, yürüyen yol ve asansör temin ve montaj işleri için açtığı ihaleyi kazanan Hyundai Asansör ile Doğuş İnşaat arasında 15.07.2014 tarihinde imzalanan niyet anlaşması ile proje hazırlıklarına başlanıldı.

Hyundai Asansör, 20 km.’lik metro hattı üzerindeki 16 istasyonda bulunan toplam 250 üniteyi – 189 adet yürüyen merdiven ve 61 adet asansör – temin edecek. Projenin toplam bedeli ise 35 milyon TL.

Hyundai Elevator Co. Ltd. CEO’su Martin Sangho Han, Hyundai Asansör Türkiye Genel Müdürü Hakan İlave ve Doğuş İnşaat Grubu Başkanı Gönül Talu’nun katıldığı imza töreninde söz alan Hyundai Asansör Türkiye Genel Müdürü Hakan İlave “Bu proje Hyundai Asansör’ün Avrupa’da aldığı ilk metro projesi olması itibariyle bizim için çok fazla mühim . İstanbul’un büyüyen ulaşım ihtiyacının çözümünde çok kritik bir yere sahip metro projesinin bir parçası olmak ve bu projede Doğuş İnşaat ile çalışacak olmaktan binaen mutluluk duyuyoruz” diye belirtti .

Doğuş İnşaat Grubu Başkanı Gönül Talu ise, proje ile alakalı şu değerlendirmelerde bulundu: “Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy metro hattı bizim çok fazla hassas olduğumuz bir proje. Bu hat, İstanbul’un ulaşım hususunda en problemli olduğu merkezlerinden biri. Trafiksiz saatlerde dahi bu güzergâhta araçla ulaşım 2 saati buluyor. Bu çok büyük bir sıkıntı. Bu soruna çözüm yer alacak bu mühim projeyi yürütüyor olmaktan binaen memnunuz. Birlikte çalıştığımız iş ortaklarımızın güvenilirliği projenin başarısı için çok fazla mühim . Bu anlayışla, bu çok büyük projenin asansör ve yürüyen merdivenleri ihalesini gönül rahatlığı ile Hyundai Asansör şirketine verdik. Hedefimiz projeyi 2015 bitimine yetiştirmektir” diye belirtti .

İmza töreninde bulunmak için Güney Kore’den Türkiye’ye gelen Hyundai Elevator Co. Ltd. CEO’su Martin Sangho Han; “Öncelikle Doğuş İnşaat Grubu başkanına bu projede yer almamızı sağladığı için teşekkür etmek arzu ediyorum . Bildiğiniz gibi Hyundai, Güney Kore menşeli bir şirket. Yüzde 45 lokal pazar payına sahibiz ve 60’tan çok ülkeye ihracat yapıyoruz. Güney Kore, Çin ve Brezilya olmak üzere 3 adet üretim tesisimiz yer alıyor . 30 senelik genç bir şirket olmamıza karşın dünya pazarında yüzyıllık şirketlerle rekabet ediyoruz. Rekabet gücümüzü yüksek teknoloji ve know-how ‘umuzdan alıyoruz. Bütün projelerimizde olduğu gibi Doğuş İnşaat ile başlayacağımız bu projede de en yüksek kalitede ürün ve montaj desteği sağlayacağız. Hyundai olarak Doğuş İnşaat Grubu ile bu projede yer almaktan mutluluk duyuyoruz.” diye belirtti .

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.