Katener onarıldı ve Eurotunnel tekrar normal işletmeye döndüKatener onarıldı ve Eurotunnel tekrar normal işletmeye döndü :7 Temmuz günü yolcu taşıyan bir servis treni Manş Tünelinde birkaç saat mahsur kalmıştı. Bu olaya neden olan arıza havai elektrik hattındaki bir kesinti idi. Kuzey işletme hattında 800 m uzunluğunda havai katener hattının onarım çalışmaları tamamlandı ve Eurotunnel tekrar tam işletmeye döndü.

Arıza sırasında tünelde mahsur kalan yolcular servis tüneli ile güney tüneline aktarılmıştı. Burada onları bir başka servis treni beklemekteydi ve buradan Fransa’ya götürüldüler.

Olaydan sonra bile Manş Tünelinde işletme tek hat üzerinden devam etti. Bu düşük seviyede işletme döneminde bile Manş Tünelinde 4,860 yolcu aracı 2,284 kamyon ile birlikte 51 Eurostar ve altı yük treni taşındı. Manş Tüneli Manş deniz yatağının altına yapılmış bir tünel ile İngiltere’yı kıta Avrupa’sına bağlamakta. Yolcu yanında kamyon ve araçlar da bu tünel ile taşınmakta.

Eurotunnel müşteri deneyimi müdürü Yves Szrama yaptığı açıklamalarda şunu söyledi: “Bizim için her zaman ilk önce yolcu güvenliği gelir. Bu bir kez sağlandı mı, onların rahat ettirmeyi ve iyi bilgilendirilmelerini sağlamaya çalışırız. Kanal Tüneli içinde yakın zamanda tesis edilen mobil telefon hizmetleri sayesinde, bu olay sırasında yolcuları düzenli olarak bilgilendirmemiz mümkün oldu.”

Eurotunnel personel eğitimi yanında, altyapısının geliştirilmesi ve bakımı için toplam 110 milyon € yatırım yapmakta.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.