TCDD Erzurum Garı Tarih durağıTCDD Erzurum Garı Tarih durağı :Yakutiye Kaymakamı Ahmet Katırcı, TCDD Erzurum Gar Müdürlüğünü ziyaret etti. Gar İstasyonunu ve Gar Müzesini gezen Yakutiye Kaymakamı Ahmet Katırcı TCDD Erzurum Gar Müdürlüğü’nün çalışmalarını takdirle karşıladığını dile getirdi.

Ziyaret esnasında yaptığı konuşmada Kaymakam Katırcı, “Bir ülkenin en önemli taşımacılığı olan tren yollarımız o ülkenin can damarlarından birisidir. Tren yollarında daha iyi taşımacılık yapılabilmesi adına çalışan arkadaşlarımız bu ülkenin gurur kaynaklarıdır.” dedi.

Tarihin izleriyle dolu Gar Müzesi’ni gezen Katırcı, tarihin saygıdan daha fazlasını hak ettiğini belirtti.

Erzurum Gar Müdürü Yunus Yeşilyurt ise Kaymakam Katırcı’nın ziyaretinden duymuş oldukları memnuniyeti ifade ederek, “Kaymakamımızın ziyareti bizi çok mutlu etmiştir. Yaptığımız çalışmaları başarılı bulması da bizleri onurlandırmıştır.” Şeklinde konuştu.

Gar gezisinde Müdür Yeşilyurt, Kaymakam Katırcı’ya gerçekleştirdiği ziyaret anısına, cam kabartması olarak Tren istasyonu plaket takdim etti.

DADAŞ VALİ’DEN HATIRALAR ZİYARETİ

Öte yandan TCDD Erzurum Gar Müdürü Yunus Yeşilyurt, Erzurumlu olan Bayburt Valisi Mükerrem Ünlüer’in Gar müdürlüğüne ziyarette bulunduğunu dile getirerek, ‘Erzurumlu olan Bayburt Valimiz Mükerrem Ünlüer ile Erzurum İl Özel İdaresi eski Genel Sekreteri Ednan Yazıcı’yı ağırladık. Kurumumuza yaptıkları ziyarette Gar Müzesini gezdi. Memleketimizin yetiştirmiş olduğu önemli isimler arasında yer alan Valimiz Ünlüer, hatıralar anısına geldiğini söyledi. Bizleri onurlandırdı” dedi.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.