İzmir Limanı İle Çin’nin Xiamen Limanı Kardeş Liman Oldu

İzmir Limanı İle Çin’nin Xiamen Limanı Kardeş Liman Oldu :İzmir Limanı ile Çin Halk Cumhuriyeti Xiamen Limanı arasında kardeş liman protokolü imzalandı.

4 Ağustos 2014 Pazartesi günü Xiamen kent heyeti, Liman İşletme Müdürü Turan YALÇIN’ın makamında TCDD yetkilileri ile birlikte Alsancak Limanı ile Kardeş Liman Anlaşması imzalamak üzere bir araya geldiler. Her iki kamu limanı arasında mutabık kalınan ve ticaretin kolaylaştırılması amacıyla denizcilik hizmetleri alanında kendi birikimlerinden kaynaklanan en iyi uygulama ve stratejilerin geliştirilebilmesine yönelik bilginin karşılıklı paylaşılmasının önemli olduğu vurgulandı.

Türkçe, Çince ve İngilizce dillerinde hazırlanan Kardeş Liman Protokolü karşılıklı atılan imzalarla yürürlüğe girdi.

 

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.