Ocak Ayında Ankara Metrosundaki Tren Setlerinin Sayısı Artıyor

Ocak Ayında Ankara Metrosundaki Tren Setlerinin Sayısı Artıyor :Elvan, Ankara’da Batıkent-Sincan ve Kızılay-Çayyolu metrosunda bazı sıkıntılar yaşandığını ifade edildiğini hatırlatarak, “Ocak ayı itibarıyla, yani bir ay içerisinde tren setleri sayısında artış olacak. Şu an tren setleri sayısında gerçekten bir sıkıntı var ama şunu da ifade etmeliyim, tren setleri her gün artırılıyor. Biliyorsunuz 10 dakikayla başladık, şu anda 6,5 dakikada bir sefer yapılıyor ama Ocak sonu itibarıyla inşallah bu 6,5 dakikalık sefer sayısı daha da aşağı inecek. Yolcular bir anlamda biraz daha rahatlayacak” dedi.


CHP Grup Başkanvekili Levent Gök’ün “otobüslerinin ring seferleri de çok sıkıntılı” demesi üzerine Elvan, “Şu anda biz mevcut yatırımı gerçekleştirdikten sonra Kızılay-Çayyolu ve Batıkent-Sincan metro hattını Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devrettik” karşılığını verdi.

CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin’in “Eyvah, Ankaralı yandı” demesine Elvan, Bakanlık olarak hiçbir şekilde ilgilenmeyecekleri anlamına gelmediğini söyledi.İlk yorum yapan olun

Yorumlar