Transist 2014 Uluslararası Ulaşım Teknolojileri Sempozyumu Cuma Günü Başlıyor

Transist 2014 Uluslararası Ulaşım Teknolojileri Sempozyumu Cuma Günü Başlıyor :Transist 2014 Uluslararası Ulaşım Teknolojileri Sempozyum ve Fuarı “Toplu Ulaşımda 4S: Smart (Zeka), Safety (Güvenlik), Simplicity (Kolaylık), Sustainability (Sürdürülebilirlik) teması ile; İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İETT işbirliği ile 19 –20 Aralık 2014 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecektir.


Programın açılışına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş gibi isimler katılırken sempozyumda konuşma yapacak isimler arasında THY Genel Müdürü Temel Kotil, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Ulaşım AŞ Genel Müdürü Ömer Yıldız gibi isimler de yer alıyor.

İlk oturumunda çevreyi kirletmeyen ya da çevre kirliliğini minimum seviyeye indiren enerji türleri kullanılmasına yönelik “Değişen Dünya İçin Ulaşım Teknolojileri Trendleri”nin ele alınacağı sempozyum dört ana oturum ve bir keynote oturumdan oluşacak.

Nostaljik Otobüsler İlk Olarak Transist Fuarında Görücüye Çıkacak

1968 yılında hizmet veren troleybüs “Tosun”u geçtiğimiz yıl orijinaline sadık kalarak yeniden üreten ve İstanbul trafiğine armağan eden İETT, bu yıl iki farklı nostaljik otobüsü fuarda ziyaretçiler ile buluşturacak. 29 yıl İstanbul trafiğinde olan BUSSİNG ve 24 yıl hizmet veren LEYLAND ilk olarak fuarda İstanbullu ile buluşacak. Fuarın ardından 1951 model BUSSİNG ve 1968 model LEYLAND otobüsler İstanbul’da hizmet vermeye başlayacak.

Transist Fuarında İlk: Ulaşım Ödülleri Sahiplerini Bulacak

Transist Sempozyum ve Fuar organizasyonu bu yıl bir ilke imza atarak toplu ulaşımın en iyilerini belirleyecek. mükemmellik kültürünün toplu ulaşım hizmeti veren kuruluşlarca benimsenmesi ve hizmet kalitesinin artırılması amacıyla düzenlenen yarışma Türkiye’nin toplu taşımadaki kriterlerini de ortaya koyacak. Yarışmayla belirlenen kriterlere göre en iyi toplu ulaşım hizmeti sunan illerin seçilmesi ile diğer illerin kendi eksik yönlerini görmelerinin, bu yönde kendilerini geliştirmelerinin sağlanması hedefleniyor. Ayrıca bu ödül töreninin periyodik olarak tekrarlanmasıyla zaman içinde illerin toplu ulaşım hizmetlerinde ne yönde ve ne kadar yol alabildikleri görülecek.

Yarışmada ana kriterler illerin toplu ulaşım hizmetlerindeki çalışmalarını değerlendirmek üzere tasarlandı. karayolu, raylı ulaşım, denizyolu taşıma modları bazında farklılaştırılmış alt kriterler oluşturuldu. Böylece çevreci politikalardan ulaşım teknolojilerine, çalışan eğitimlerinden hizmet kalitesine kadar bir çok kriter ödüllerde belirleyici rol oynayacak.

Amaçlarını gerçekleştirebilmek için, akademik bir platform oluşturularak katılımcılar, yerel yönetimler ve sektör temsilcileri arasında sürdürülebilir bilgi alışverişinin sağlanması hedeflenmektedir.

· Ulaşım sektöründeki bilgi paylaşımının sağlanması,
· Teknolojilerin ve yeniliklerin yakından takip edilmesi,
· Toplu ulaşım kültürünün oluşturulması,
· Halkın toplu ulaşıma olan ilgisinin artırılması,
· Kent içi toplu taşıma standartlarının oluşturulması ve geliştirilmesi,
· Altyapı ve konfor koşullarının iyileştirilmesi,
· Kent içi toplu ulaşım ile ilgili yasal düzenleme ihtiyaçlarının tespit edilmesi,
· Özel otomobil kullanıcılarının toplu ulaşımı kullanmaya yönlendirilmesi


İlk yorum yapan olun

Yorumlar