Bayramiç-Etili-Çan yolu ihale edildi

Bayramiç-Etili-Çan yolu ihale edildi : AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, Bayramiç-Etili-Çan yolunun ihale edildiğini bildirdi.Kaşdemir, yaptığı açıklamada, Bayramiç-Etili-Çan ayrımı arasındaki yolun darlığı probleminin çözümü ve güvenle yol alınabilmesinin sağlanması amacıyla bir süredir yürüttükleri çalışmaların sonuca ulaştığını belirtti.
Bu doğrultuda, Balıkesir Karayolları Bölge Müdürlüğü’nce yolun yapım ihalesinin gerçekleştirildiğini aktaran Kaşdemir, şunları kaydetti:
“İhalenin değerlendirme süreci başlamış olup, kazanan firma belirlendikten sonra en kısa zamanda yükleniciyle sözleşme yapılacaktır. Sözleşme ve yer tesliminin ardından yapımına başlanacak yolun tamamlanmasının ardından, hemşehrilerimizin hak ettiği güvenli ve kaliteli bir ulaşım ağını sunacak olmanın mutluluğunu yaşayacağız. Birinci sınıf devlet yolu vasfında, 12 metre platform genişliğinde gerçekleştirilecek yolun toplam uzunluğu 38,2 kilometre olacaktır. Proje kapsamında 3,5 kilometre Bayramiç çevre yolu ve 2,5 kilometre Etili çevre yolu da yapılacaktır. Çanakkalemizin her noktasında tamamlanan, devam eden ve eklenen yeni projelerle, hemşehrilerimizin güvenli ve rahat ulaşım imkanına kavuşması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. İlçemizin çevre ilçe ve illerle bağlantısını sağlayacak Bayramiç-Etili-Çan yolu projesinin tüm hemşehrilerimize hayırlı olmasını dilerim.”İlk yorum yapan olun

Yorumlar