Karayolu taşeron işçileri suç duyurusu için harekete geçtiKarayolu taşeron işçileri suç duyurusu için harekete geçti :Karayolunda çalışan taşeron işçileri, Yargıtay kararına rağmen kadro vermeyen iki bakan ve müsteşarları için yargıya gidiyor.
Türkiye Yol-İş Sendikası, 6 bin 547 taşeron işçinin Yargıtay kararıyla onaylanan kadrolarını vermeyen Ulaştırma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.
Yunus TİRYAKİ- BUGÜN GAZETESİ
Bu amaçla Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ve Müsteşarı Feridun Bilgin, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Müşteşarı Naci Ağbal ile Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turhan hakkında suç duyuru yarın yapılacak. Suç duyurusu öncesinde Ankara’da Türk-İş binasında açıklama yapacak olan yetkililer, işçilerle birlikte Ankara Adliyesi’ne gidecek.
KARAR 3.5 YILDIR UYGULANMIYOR
Yargıtay 9. Hukuk Dairesi’nin 25 Ekim 2011’de verdiği “Karayolları taşeron işçileri Karayolları Genel Müdürlüğü’nün asıl işçisidir” kararı hükümet tarafından 3.5 yıldır uygulanmıyordu.
YENİ YARGI KARARLARI YOLDA
Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar, yaptığı açıklamada, şunları anlattı:
“Ortada yargı kararı var. Fakat hükümetin tüm yetkilileri ile görüşmemize rağmen sonuç alamadık. Davayı kazanmış toplam 6 bin 547 işçi var. Ayrıca açtığı davayı kazanmış ve dosyası Yargıtay’da olan 2 bin 254 taşeron işçi de sırada.”
karayolu-taseron-iscileri-suc-duyurusu-icin-harekete-gecti
 

Reklamlar