Marmaris-Muğla karayolunda heyelanMarmaris-Muğla karayolunda heyelan :Muğla’nın Marmaris ilçesinde iki bölgede meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşandı.
Edinilen bilgiye göre, ilçede bir haftadır aralıklarla devam eden sağanak yağışların ardından heyelanlar meydana geldi. Marmaris-Datça karayolunun Armutalan mevkisinde sabah saatlerinde meydana gelen heyelanla yola düşen toprak ve kayalar, Karayolları Şube Şefliği ekipleri tarafından temizlendi.
İkinci heyelan ise Marmaris-Muğla karayolunun Taşhan mevkisinde meydana geldi. Yağış nedeniyle gevşeyen tepeden kopan tonlarca toprak yola yığıldı. Bu sırada yoldan araçların geçmemesi, olası bir yaralanma veya can kaybına neden olmadı. Sürücülerin haber vermesi üzerine bölgeye gelen Marmaris Bölge Trafik İstasyon Amirliği ekipleri, gerekli güvenlik önlemlerini alarak yolu trafiğe kapattı. Daha sonra ise Karayolları ekiplerinin, iş makineleri yardımıyla temizledikleri yolun bir şeridi trafiğe açıldı. Diğer şeritteki topraklar da kepçeyle kamyonlara doldurulmaya başlandı. Bir kaç saat içinde yolun diğer şeridinin de trafiğe açılacağı belirtildi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.