Sevgililer Gününde Nostaljik Tramvayda DüğünSevgililer Gününde Nostaljik Tramvayda Düğün :14 Şubat Sevgililer Günü’nde İstiklal Caddesi’nde sefer yapan nostaljik tramvayda bir çiftin nikahı kıyıldı. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan tarafından 14 Şubat günü saat 14.00’te kıyılan nikah, renkli görüntülere sahne oldu.

14 Şubat Sevgililer Günü’nün en güzel mekanlarından biri olan İstiklal Caddesi, bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Beyoğlu Belediyesi, Sevgililer Günü’ne özel “Beyoğlu Aşk Dolu” sloganıyla 101 yıllık nostaljik tramvayda Nazlı-Emrah çiftinin nikahını kıydı. Nikah öncesi Sevgililer Günü için özel hazırlanan nostaljik tramvay, gelin ve damat eşliğinde Sevgililer Günü Taksim meydanı’ndan Tünel Meydanı’na hareket etti. Meydanda gelin ve damadı Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan başta olmak üzere çiftin şahitleri ve yüzlerce kişi karanfil ve şarkılarla karşıladı.

Beyoğlu Nikah Dairesi’ne evlilik başvurusu yapan çiftler arasında çekilen kura ile belirlenen çiftin nikahı, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan tarafından kıyıldı. 14 Şubat günü saat 14.00’te nikahları kıyılan çiftin nikah şahitliğini ise İETT Genel Müdürü Mümin Kahveci yaptı.

Genç çifte mutluluklar dileyen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Herkes burada olmak ister diye düşünüyorum. Nostalji çok önemli. Ömrümüzün en önemli anlarından birini kareliyoruz. Nihayetinde insanlar ömürlerinde bir kez evleniyorlar. Eğer doğru bir mekanda ve dekor yerinde ise o evlilik seremonisine ayrı bir anlam katıyor. Gelecekte yeni belediye başkanlık binamızın içerisinde tarihi arabalar içerisinde böyle bir seremoniyi de gelecek sene yapmayı düşünüyoruz” dedi.

Nikahın ardından Sevgililer Günü’ne özel olarak Tünel Meydanı’nda kurulan platformda konser verildi. Çift, “Kar Küresi” eşliğinde dans edip vatandaşlarla doyasıya eğlendi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği alanda pamuk şekeri ve karanfil dağıtıldı. Kurulan fotoğraf platformlarında vatandaşlar bol bol fotoğraf çektirdi.

Reklamlar