Levent Gök metro saatlerini sorduLevent Gök metro saatlerini sordu :Levent Gök, Ankara’da metro saatlerini daha ileriye alan düzenlemenin ne zaman yapılacağını sordu.CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Ankara’da metro saatlerini daha ileriye alan düzenlemenin ne zaman yapılacağını sordu.

Gök, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:

“Yurttaşları işlerini bitirmeden dönüşe zorlayan metro hareket saatlerini daha ileriye alan düzenleme ne zaman yapılacaktır?

Kızılay-Batıkent-Sincan OSB/Törekent hattındaki yaşanmakta olan aktarma ne zaman son bulacak?

Sincan OSB/Törekent istasyonundan metroya binen bir yolcunun, hiçbir şekilde aktarma yapmak zorunda kalmadan Çay Yolu’na gidebilmesi ne zaman sağlanacaktır?

Kızılay’dan metroya binip, Sincan’a gitmek isteyen bir kişi, Batıkent’te inerek aktarma yapmak zorunda kalmaktan ne zaman kurtulacak?

Kızılay-Batıkent ve Batıkent-Sincan arasındaki vagon sayıları ne zaman arttırılacaktır?

Kızılay-Koru arasındaki vagon sayısını ne zaman arttıracaksınız?

Hatların tamamında yaşanan gecikme ve rötarın nedeni nedir?

Çay Yolu’ndan gelen bir tren, Kızılay’daki bölüme gireceği sırada başka bir tren varsa, Necatibey istasyonunda beklemek zorunda kalmasına ve Batıkent’ten gelen trenin de zaman zaman Sıhhiye ya da daha önceki duraklarda beklemesine ne zaman son verilecektir?

Tavanı haftalardır akan Kızılay metro istasyonunda zemine biriken su için ‘kaygan zemin’ uyarısı konmuş olması yerinde olmakla birlikte, damlamayı önlemek üzere gerekli onarım neden yapılmamaktadır?

Geçen yıl 12 Mayıs 2014 tarihinden itibaren son tren hareket saatlerinde düzenlemeye gidildiği ve yolcu aktarmasız, hızlı ve konforlu bir tren işletmesinin sağlanabilmesi için Ankara metrosu hatlarında sinyalizasyon sistemleri entegrasyon çalışmaları yapılacağı ve yıl sonunda bitirileceği duyurulduğu halde bitirilmeyen bu çalışmalar için bir soruşturma açmayı düşünüyor musunuz?”

Reklamlar