Başbakandan Çoruma hızlı tren ve havaalanı istedik

Başbakandan Çoruma hızlı tren ve havaalanı istedik :Davutoğlu,New York’ta Türk-Amerikan Dernek yöneticileri ve üyeleri ile bir araya geldi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir dizi görüşme için gittiği New York’ta Türk-Amerikan Dernek yöneticileri ve üyeleri ile bir araya geldi. Görüşmede Amerika Çorumlular Derneği Başkanı hemşehrimiz Adil Bayat’la da sohbet eden Başbakan Davutoğlu, Çorum’un taleplerini bir de Bayat’tan dinledi.

Çorum’un hızlı tren ve havaalanı taleplerini dile getiren Bayat, “Çorumlular adına rica ediyorum bize hızlı tren ve havalanı verin, Çorum halkı rahata kavuşsun. Çorum çok göç veriyor, bu yatırımla belki de göçün önüne geçmiş oluruz.” dedi. Başbakan Davutoğlu ise, Çorum’a hızlı trenin gündemde olduğunu söyledi.

Yapılan açıklamaya göre, burada bir konuşma yapan Başbakan Davutoğlu, terörün insanlık suçu olduğunu ve hangi etnik veya dini gruba mensup olursa olsun yapan kişinin insanlık suçu işlediğini söyledi. Davutoğlu, “Terör nasıl bir insanlık suçuysa terör yapanların adını koymadan ve ayrıştırmadan bir dini kitleyi, bir milleti, bir topluluğu topluca terör ithamı altında tutmak da bir insanlık suçudur.” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin, hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun ABD’de yaşayan tüm Türk vatandaşların beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere yanlarında olduğunu belirten Davutoğlu, hükümet olarak Amerika’da yaşayan Türk vatandaşlarından da beklentileri olduğunu ifade ederek, “Birlik olun, siyasi görüş, grup, gözetmeksizin kenetlenin, başarılı ve aktif olun, pasif kalmayın, Amerikan toplumunda çok önemli yerlere, görevlere gelin, uyum sağlayın. Milli davalar, duygular noktasında kenetlenin, dostluklar kurun, etnik ayrımları bertaraf edip ortak hareket edin. Ve ayrıca terör her nereden ve hangi sebeple olursa olsun bir insanlık suçudur, bir topluluğun tamamını inancından dolayı terörist diye adlandıran zihniyete karşı ilkeli bir duruş sergileyin, İslamafobiyi reddedin.” diye konuştu.

Başbakan Davutoğlu, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarından 7 Haziran’da yapılacak seçimde oy kullanmalarını da istedi.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.