3.Köprünün ilk halatı başarıyla çekildi3.Köprünün ilk halatı başarıyla çekildi : Yapımı büyük bir hızla devam eden İstanbul’un mega projesi 3.Köprü (Yavuz Sultan Selim Köprüsü) inşaat çalışmalarında ilk halat çekilme işlemi başarıyla yapıldı.
3. köprü inşaatı çalışmalarında bir ilk gerçekleştirildi! Üçüncü köprünün ilk halatı çekildi..
Yapımı büyük bir hızla devam eden İstanbul’un mega projesi 3.Köprü (Yavuz Sultan Selim Köprüsü) inşaat çalışmalarında ilk halat çekilme işlemi başarıyla yapıldı.
İstanbul’un simgesi haline gelecek mega projesi olan ve yapımına 29 Mayıs 2013 tarihinde başlanan İstanbul’un üçüncü köprüsü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde çalışmalar hızla devam ediyor.
İstanbul’un iki yakasını birbirine bağlayacak olan 3. köprü inşaatında tabliye çalışmaları devam ederken ilk halat başarıyla çekildi. 3’üncü köprüde 176 adet eğik askı kablosu olacak ve bu kablolar köprü kuleleriyle çelik tabliyeler arasında bağlantıyı sağlayacağı belirtildi. Güney Kore ve Malezya’da üretilen eğik askı halatları, 4 bin 400 tona kadar taşıma kapasitesine sahip olacak ve kulenin iki yanında yer alan çelik tabliye ile beton tabliye arasında dengelenen yükleri taşıyacak. Köprüdeki kablolarda kullanılacak yüksek mukavemetli tellerin toplam uzunluğu, 121 bin kilometreyle dünyanın çevresini üç kez saracak uzunlukta olacak. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün 29 Ekim’de hizmete açılması hedefleniyor.
3-koprunun-ilk-halati-basariyla-cekildi

Reklamlar