Kayapınar belediyesi 70 bin ton asfalt çalışması yapacakKayapınar belediyesi 70 bin ton asfalt çalışması yapacak : Diyarbakır Kayapınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, kaldırım ve altyapı çalışması tamamlanan bölgeler ile asfalttı aşınmış yollarda, asfalt çalışması başlattı. Çalışmayla 70 bin ton asfalt dökümü yapılacak.
DİYARBAKIR Kayapınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, 2015 çalışma programı kapsamında, kaldırım ve altyapı çalışması tamamlanmış yeni yerleşim bölgelerindeki yollar ile asfaltı aşınmış bölgelerde, asfalt çalışması başlattı. Dicle Kent bölgesinde başlayan asfalt çalışmasını inceleyen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Fırat Anlı, Kayapınar Belediyesi Eş Başkanları M. Ali Aydın, Fatma Arşimet, DBP İlçe Eş Başkanı Ramazan Şimşek ve meclis üyeleri, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Kayapınar Belediye Eş Başkanı M. Ali Aydın, “Gelecek yıl yeni yerleşim bölgelerinde ulaşımda sorun yaşanmaması konusunda, iki yıllık asfalt çalışması için 120 bin ton asfalt ihalesi yaptık. Bu yıl 70 bin ton asfalt yapmayı planlıyoruz. Mayıs ayı sonuna kadar devam edecek çalışmayla bölgemizde yüzde 70 alanı asfaltlamayı planladık. Bölgemizde devam eden ve gelecek acısından çok önemli olan yağmur drenaj projesinden kaynaklı son bir buçuk yıldır ulaşımda büyük sorunlar yaşandı. Halkımız bu konuda sitemlerinde haklıdır. Yağmur suyunun da bir ana kent için ne kadar önemli olduğunu halkımız biliyor. Bu anlamda son 2 yılın telafisini de belediyeler olarak gerçekleştireceğiz. Büyükşehir Belediyemiz ve alt kademe belediyelerimiz bu çerçevede çalışmalarına başlamıştır. Aynı şekilde kaldırım ve köylerde yol çalışması başlattık” dedi.
BU KENTİ HEP BİRLİKTE GÜZELLEŞTİRECEĞİZ
Tüm belediyelerin büyük bir çalışma başlattığını belirten Eş Belediye Başkanı Fatma Arşimet ise, “Büyükşehir Belediyemiz ve alt kademe belediyeleri olarak, kentimizin tüm sorunlarını çözmek için büyük çaba içindeyiz. Halkımız en iyi şartlarda yaşam sürdürmeyi hak ediyor. Bunun bilinciyle belediye ailesi olarak elimizden geldiğince halkımıza en güzelini sunmaya çalışacağız. Asfalt, kaldırım ve temizlik sorunlarının çözümü için çalışma başlattık. Halkımızla birlikte tüm sorunların üstesinden geleceğiz” diye konuştu.
‘BELEDİYELERİMİZ BÜYÜK HİZMETLER YAPTI’
Halk belediyelerinin imkânsızlık içinde büyük hizmetler yaptığını belirten Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı ise, “Yani yokluk içinde, engellemelere rağmen belediyelerimiz başarılı çalışmalara imza attı. Özellikle 16 yıllık çalışma ile Kayapınar Belediyemiz bir şehir inşa etti. Bu yıl da belediyemiz modern belediye için çalışmalarını sürdürecektir” dedi.

Reklamlar