Yerli Tramvay Ve Metro Vagonlarını İlk Önce Kültürlü Öğrenciler GördüYerli Tramvay Ve Metro Vagonlarını İlk Önce Kültürlü Öğrenciler Gördü :Özel Bursa Kültür Okulları öğrencileri, Durmazlar Makine’yi yerinde inceleyerek, akıllarına takılan sorulara cevap buldu.

Özel Bursa Kültür Okulları 5. ve 7. Sınıf Elektronik Robot Kulübü öğrencileri, sektör ziyaretlerine Durmazlar Makine Sanayi Bölümü’yle devam etti. Bugüne kadar Türkiye ve Bursa ekonomisine katma değer sağlayan bir çok önde gelen firmayı ziyaret eden Kültürlü öğrenciler Durmazlar Makine Sanayi’nin ürettiği, Türkiye’nin ilk tramvayını ve yerli metro vagonlarını yerinde inceleme fırsatı buldular.

Durmazlar Makine Sanayi Üretim Müdürü Rıza Şentürk ve ilgili öğretmenlerin eşliğinde fabrikayı inceleyen Kültürlü öğrenciler, akıllarına takılan sorulara cevap buldu. Fabrika ziyaretinde öğrenciler eğlenceli dakikalar geçirdi.
Özel Bursa Kültür Okulları tarafından öğrencilere yönelik düzenlenen firma ziyaretlerinde öğrencilerin ilgi alanlarında farkındalık yaşatmak ve gelecekteki meslek seçimlerine yön vermek hedefleniyor.

Reklamlar