Mecidiyeköy-Beşiktaş-Kabataş Metrosu şantiye alanında işçi ölümü

Mecidiyeköy-Beşiktaş-Kabataş Metrosu şantiye alanında işçi ölümü : Dün temeli atılan Mecidiyeköy-Beşiktaş-Kabataş Metro Hattının Mecidiyeköy metro istasyonu çalışmaları esnasında bir işçi yaşanan kaza neticesinde hayatını kaybetti.

Yaşanan korkunç olaya ilişkin edinilen bilgiye göre, saat 03.00 sıralarında Mecidiyeköy-Beşiktaş-Kabataş metro inşaatının Mecidiyeköy İstasyonu şantiye alanında meydana geldi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İBB Başkanı Kadir Topbaş tarafından, dün temeli atılan metro inşaatının çalışmaları esnasında, iş makinesinin yan kısmına oturan 32 yaşında olan Adil Kolukısaoğlu, iddiaya göre, dengesini kaybederek beton zemine düştüğü ifade edildi.

İş makinesi operatörü tarafından da fark edilmeyen Kolukısaoğlu, meslek makinesinin altında kalarak feci biçimde can verdi. Vardiya arkadaşları Adil Kolukısaoğlu’nu iş makinesinin altından çıkartarak durumu derhal polis ve sağlık ekiplerine bildirdi.

Kazanın yaşandığı olay yerine gelen sağlık ekipleri Kolukısaoğlu’nun hayatını kaybettiğini tespit etti. Cumhurriyet Savcısının icelemelerinin hemen peşinden Adil Kolukısaoğlu’nun cansız bedeni, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’ne ait cenaze aracı ile Adli Tıp Kurumu Morgu’na götürüldü. Adil Kolukısaoğlu’nun evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenilirken, polisin olayla alakalı soruşturması sürüyor.

 

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.