Bursalılar müjde! Kent Meydanı-Otogar tramvay hattı 800 günde bitecek

Bursalılar müjde! Kent Meydanı-Otogar tramvay hattı 800 günde bitecek :Kent Meydanı ile Otogar’ı bağlayacak yeni tramvay hattını kimin yapacağı, Büyükşehir Belediyesi’nce yeniden karara bağlandı


Bursa Büyükşehir Belediyesi ulaşımı sorun olmaktan çıkarmak amacıyla yeni yollar ve yol genişletme çalışmaları yaparken raylı sistem yatırımlarına da ağırlık veriyor. Bu kapsamda, konforlu ve kesintisiz ulaşımı terminale kadar uzatacak olan T2 tramvay hattının ihalesi yapıldı. 10 Haziranda gerçekleştirilen ihaleyi 133 milyon 816 bin TL ihale bedeliyle Ultra Teknoloji SAN. TİC. AŞ. Aldı. İhaleye katılımla gündeme gelen Ultra Teknoloji SAN. TİC. AŞ. Genel koordinatörü Serkan Tunçbilek de AS TV’de yayınlanan satırbaşı programında ihale sürecini anlattı.

“YENİ RAYLARDA YERLİ ARAÇLAR”

T2 tramvay hattının ihalesinin kendilerine verilmesinden dolayı mutluluk duyan Tunçbilek, amaçlarının 800 günden kısa sürede bu hizmeti Bursalılarla buluşturmak olduğunu söyledi. Hattın kent meydanından başlayıp, Yalova Yolu’ndan otogara doğru devam edeceğini belirten Tunçbilek, “Hattın toplam uzunluğu 9445 metre olacak, 8445 metresi ana hat, 1000 metresi depo hattı olarak hizmet verecek. 11 istasyonun bulunacağı hat üzerinde, 3 demiryolu, 3 kara yolu köprüsü ve ana yoldan terminale doğru terminalin uzanmasını sağlayacak aç kapa tüneli olacak. Bu hat üzerinde Bursa’da üretilen yerli araçların dolaşacağı tahmin ediliyor” dedi.


1 Comment

  1. buraya metro yapılsa elli yıl çalışacak ama o tranvay hattaı on yıl sonra işlevini yitirecek ve sökülecek

Yorumlar