Başkan Karaosmanoğlu Hızlı Tren KokpitindeBaşkan Karaosmanoğlu Hızlı Tren Kokpitinde :Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Konya Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın ev sahipliğinde gerçekleşen TDBB’nin yönetim kurulu toplantısına katıldı.

Toplantıda TDBB’ne üye olan ülkemizden ve dünyanın farklı noktalarındaki yerel yönetimlerden gelen proje ve eğitim talepleri görüşüldü. Toplantının ardından Kocaeli dönüşünü YHT ile yapan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Ülkemiz yol medeniyetinden ray medeniyetine doğru geçiş yapıyor. Özellikle havayolu taşımacılığının ardından ülkemizde bir dönüşüm gerçekleşti. TCDD, ülkemizi seven bütün insanları mutlu etti. YHT’nin son yıllarda mesafe almasını, Türkiye’nin gelişmişliğinin ve kalkınmışlığının en büyük işareti olarak görüyorum” açıklamasını yaptı.

AKYÜREK’İ ZİYARET ETTİ
TDBB yönetim kurulu toplantısı nedeniyle Konya’da temaslarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Selçuklu Belediyesi’ni ziyaret ederek, çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı. Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ni gezen Başkan Karaosmanoğlu, burada belediye başkanı Uğur İbrahim Altay’dan detaylı bilgi aldı. Daha sonra TDDB yönetim kurulu toplantısını gerçekleştiren Başkan Karaosmanoğlu, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i de ziyaret etti. Ziyarette yerel yönetimlerin geldiği son durum değerlendirildi.

EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM
Yer uçağı olarak adlandırılan Konya-İstanbul hattında çalışan Yüksek Hızlı Tren’in (YHT) makinistleriyle kullanıma eşlik eden ve bilgi alan Başkan Karaosmanoğlu, “YHT, hızlı ve güvenli ulaşım göstergesidir. 2005’te ilk defa İspanya’da binmiştim. İçimden geçiriyordum ne zaman ülkemizde olur da bizde bineriz diye. 2009-2010 yılları arasında ilk hızlı trene bindik. YHT, Türkiye’nin her tarafında yaygınlaşacak. Ulaşımın güvenli konforlu ve hızlı oluşu gelişmişliğin en önemli göstergesidir. Emeği geçen herkese, Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize bir vatandaş teşekkür ediyorum” dedi.

ŞEHİRLER DAHA YAKIN OLACAK
TDBB ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, YHT ile olan yolculuğunda bu hizmet için büyük emekler sarf edildiğini söyledi. Başkan Karaosmanoğlu, “Bu hizmetlerin çoğalmasıyla şehirler birbirine daha yakın olacak. TCDD yönetimine ve teknik kadrolara bir kez daha teşekkürler. Ülkemiz hızlı trenin bu hızıyla gelişmeye devam edecek. YHT ile güvenli bir şekilde yolculuk yapıyoruz. İnsanımız kullanıyor ve alışkanlık ediniyor” diyerek sözlerini tamamladı. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un eşlik ettiği yolculukta, Başkan Karaosmanoğlu makinistlere de hizmetleri için teşekkür ederken, kazasız belasız yolculuklar diledi.

TDBB toplantısına Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ve Gebze Belediye Başkanı Adanan Köşker de katıldı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.