Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Trambüsü incelediManisa Büyükşehir Belediye Başkanı Trambüsü inceledi :Malatya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Troleybüs Sistemleri Çalıştayı’nda, yurt içi ve yurt dışında birçok belediyenin incelediği Trambüs projesini, şimdi de Manisa Büyükşehir Belediyesi inceliyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye’de ilk kez hayata geçirilen Trambüs projesi, konfor, güven ve ekonomik olmasının yanı sıra, çevreci özelliğiyle de vatandaşlar tarafından büyük memnuniyetle karşılanırken, başta büyükşehirler olmak üzere Türkiye genelindeki belediyelerin dikkatlerini çekmeye devam ediyor.

Ekim ayında Malatya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Troleybüs Sistemleri Çalıştayı’nda, yurt içi ve yurt dışında birçok belediyenin incelediği Trambüs projesini, şimdi de Manisa Büyükşehir Belediyesi inceliyor.

Önceki gün Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanı Münir Deniz ve Teknik Danışman Cihat Kalyoncuoğlu ile birlikte Malatya’ya gelen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Trambüs Bakım İstasyonu’nu gezip, sunum eşliğinde bilgi aldıktan sonra Trambüsle şehir turu attı.

Bakım İstasyonu İncelemesi ve Sunum

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile beraberindekilere Trambüs Bakım İstasyonu’nu gezdirdi. İnceleme gezisinin ardından Başkan Ergün ve ekibine Trambüsle ilgili bir sunum yapıldı. Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanı Hasan Alıcı’nın da katıldığı sunumu, MOTAŞ Genel Müdür’ü Enver Sedat Tamgacı yaptı.

Başkan Çakır ve Ekibine tebrik

Trambüsle ilgili genel bilgilerin verildiği sunumun ardından, Trambüsle şehir turu atıldı. Trambüsü bizzat inceleyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin trambüs sistemini oturttuğunu ve her geçen gün üzerine artılar koyduğunu belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve ekibini tebrik etti.

Her işin başlangıcında zorluklarının yaşandığını söyleyen Başkan Ergün, “Trambüs ile ilgili mevcut tesisleri inceledikten sonra şimdi de bizzat trambüs içerisinde uygulamalı olarak inceliyoruz. Gerek, Genel Sekreterimiz Arif bey, gerekse Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanımız ile MOTAŞ Genel Müdürümüz bizlere gerekli bilgileri verdiler. Vatandaşlara daha iyi ve kaliteli hizmetler sunabilmek adına gösterdikleri gayret ve çabaları çok iyi anlamış durumdayız. Bu konuda bizleri bilgilendirdikleri için değerli başkanımız nezdinde, kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi bu işi oturtmuş

Yerli üretimlerin kendisini geliştirme noktasında ilgili firmaların Türkiye’de milli menfaatler doğrultusunda değerlendirilmesi gerektiğine inandığını belirten Ergün, “Tabiki eksiklikler varsa, bu eksiklikler daha iyi noktalara taşınabilir, kalite artırabilir. O açıdan bunlar çok iyi irdelenerek, daha iyi teklifler noktasında daha iyi noktalara getirilmesi gerektiğine inanıyorum.

Malatya Büyükşehir Belediyesi bu noktada gerçekten ekibiyle bu işi oturtmuş. Ve her geçen gün üzerine daha çok artılar koymak suretiyle bu uygulamayı vatandaşa yansıtıyor. Tebrik ediyorum. Ellerinize sağlık diyorum. İnşallah bu uygulamaları biz de Manisa’da yapma noktasına geliriz. Daha biz işin başındayız. Sonuç itibariyle bu ilişkileri, bu istişareleri ülke menfaatleri için, iyice irdelenmesi gerektiği noktasında hem fikiriz” şeklinde konuştu.

Katı Atık ve Entegre Tesisi Sunumu

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yine Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin önemli yatırım ve hizmetlerinden biri olan Çöpgaz Elektrik Santrali ile Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Malatya Çevre Entegre Tesisi ile ilgili bilgiler aldı.

Başkan Ergün ve beraberindeki heyete Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Alican Bozkurt tarafından bir sunum yapıldı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.