Hızlı Trene Yanıt YokHızlı Trene Yanıt Yok :CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Antalya’nın çevre illerle bağlantısı ile hızlı tren projesini gündeme getirirken Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, bir çok noktada çalışmaların devam ettiğini söyledi.
CHP’li Budak, TBMM Genel Kurulu’ndaki görüşmeler sırasında, Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan’a Antalya’nın ulaşım projelerini sordu. Budak, “7 Haziran’da Antalya’da adaydınız, Antalya’da seçim döneminde birlikte çalıştık. Antalya, Türkiye’de ulaşılabilirlikte 17’nci il ve duble yollar açısından da Mersin-Antalya yolu, Muğla-Antalya yolu, Isparta-Antalya, Konya-Antalya yolu gibi yollar maalesef son derece kötü. Siz gayet iyi biliyorsunuz. Kuzey ve doğu çevre yolları, batı çevre yolu, aynı zamanda 3’üncü havaalanı o zamanki taahhütlerinizdendi. Şimdi, bunlarla ilgili çok fazla Antalya’da konuşulmuyor. Bir de hızlı tren, çok önemli Antalya için ve çok konuşulmuştu. Bunlarla ilgili bir çalışma var mı, bunların ne zaman tamamlanacağına ilişkin bir öngörü, bir proje var mı?” diye sordu.
HIZLI TRENE YANIT YOK
Antalya’ya yönelik pek çok yatırımın devam ettiğini kaydeden Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, “Özellikle bahsetmiş olduğunuz Antalya-Mersin güzergâhındaki çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülüyor. Bu güzergâhta 27 tünelimiz var ve bu tüneller yoğun bir şekilde yapılmaya devam ediyor. Antalya’nın Isparta’yla olan bağlantısında, özellikle Antalya çıkışında çalışmalarımız devam ediyor. Yine, Alanya-Mahmutlar-Konya bağlantısında da özellikle ‘Kuşyuvası’ denilen mevkiden Taşkent’e kadar olan kesimin ihalesi yapıldı. Şu anda, orada da tünel çalışmaları devam ediyor. Diğer taraftan, yine, Antalya’yı Beyşehir’e bağlayan yeni bir hat, ana arter oluşturuyoruz biliyorsunuz, ana devlet yolu, burada da çalışmalar devam ediyor. Tünel çalışmaları da son aşamaya gelmiş durumda. Özellikle bölünmüş yol yapılma sözü verdiğimiz alanlara yönelik de proje çalışmalarımız devam ediyor” yanıtını verdi.
Elvan, Antalya’ya hızlı tren ve üçüncü havaalanı konusunda ise bir açıklamada bulunmadı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.