Karşıyaka tramvayı için geçici trafik düzeni uygulaması yarın bitiyorKarşıyaka tramvayı için geçici trafik düzeni uygulaması yarın bitiyor :İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Karşıyaka tramvay çalışmaları nedeniyle Atakent Kavşağı üzerinde başlattığı geçici trafik düzeni, yarından (28 Ocak) itibaren tekrar eski haline dönüyor.
Kent ulaşımına yeni bir ivme kazandıracak önemli yatırımlardan biri olan Karşıyaka Tramvayı yapım çalışmaları nedeniyle Karşıyaka Atakent Kavşağı üzerinde yapılan iki etaplı geçici trafik düzenlemesinin ilk etabı tamamlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 11 Ocak’ta başlatılarak 20 günde tamamlanacağını duyurduğu çalışmaları hava muhalefetine rağmen 18 günde bitirdi. Çalışmalar süresince Çiğli yönünden gelerek Atakent Kavşağı üzerinden Karşıyaka yönüne gidecek araçlar Hasan Âli Yücel Bulvarı’nı kullanmıştı. 28 Ocak’tan itibaren bu bölümde tekrar eski trafik düzenine geçilecek.
Sırada ikinci etap var
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 29 Ocak 2016 Cuma gününden itibaren ikinci etap çalışmalara başlayacak. Bu kapsamda Cahar Dudayev Bulvarı’nın tramvay yapım çalışması gerçekleştirilecek bölümü olan Atakent Kavşağı’ndan Selçuk Yaşar Sokağı’na geliş yönü trafiğe kapatılacak. Çalışmalar süresince alternatif güzergah olarak 2038 Sokak ve Hasan Âli Yücel Bulvarı kullanılacak. Bu çalışmalar da 20 günde tamamlanacak.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.