Çek Cumhuriyeti’nde InterPanter Elektrikli Trenleri Hizmet Vermeye BaşladıÇek Cumhuriyeti’nde InterPanter Elektrikli Trenleri Hizmet Vermeye Başladı: Çek Cumhuriyeti Demiryolları (CD) yeni model 660 InterPanter elektrikli trenlerini tanıttı. Çek Demiryolları tarafından 2014 Ağustos ayında siparişi verilen elektrikli trenler Skoda tarafından üretildi. 1970’li yıllardan itibaren kullanılan eski trenlerin yerine gelen InterPanter trenleri 27 Ocakta Prag-Ceska Trebova-Brno hattında hizmet vermeye başladı.
Toplamda 14 adet sipariş edilen trenlerin 4 tanesi 3’er vagonlu olarak, 10 tanesi ise 4’er vagonlu olarak üretildi. Saatteki hızları 160 km’yekadar çıkabilen trenlerde kapıların bulunduğu yerler alçak zeminli olarak tasarlandı. Üretilen InterPanter elektrikli trenlerin 42 tanesi birinci sınıf olmak üzere 350 adet yolcuya hizmet verebiliyor.
Trenler Avrupa Birliği TSI-PRM standartlarına uygun olarak üretildi. Trenlerde çocuklar için oyun alanları, bisiklet bagajı alanları ve wi-fi hizmeti de bulunuyor.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.