İngiltere’de South Western Hattı İdaresi İçin Karar Verildi

İngiltere’de South Western Hattı İdaresi İçin Karar Verildi: İngiltere’de South Western demiryolu ağının idaresi için iki ayrı şirket belirlendi. İngiltere Ulaşım Dairesinden 4 Şubatta yapılan duyuruda Stagecoach ve FirstGroup şirketlerinden birinin hattın idaresi için seçileceği belirtildi. Yapılacak olan anlaşmayla iki şirketten bir tanesi 2017 yılı Temmuz ayında göreve başlayacak.
İngiltere Demiryollarında yapılan seferlerin %14 lük kısmının yapıldığı South Western bölgesinde günlük yaklaşık 1700 tren seferi yapılıyor. Toplamda 200 adet istasyona sahip olan South Western Demiryollarında Londra, Berkshire, Wiltshire, Devon ve Dorset gibi önemli istasyonlar da bulunuyor. Aynı zamanda Isle of Wight adası da bu bölge içinde yer alıyor.
İngiltere Demiryolu Bakanı Claire Perry de yaptığı açıklamada South Western bölgesinin ülkedeki en yoğun hatları barındırdığı, bu yüzden de bu hatların idaresinin çok önemli olduğunu belirtti. Ayrıca yapılacak anlaşmayla birlikte de bu hatları kullanan vatandaşların artık daha kaliteli hizmet alacağını sözlerine ekledi.Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar