Samsun-Ankara Hızlı Tren Projesi Hangi Tarihte BitecekSamsun-Ankara Hızlı Tren Projesi Hangi Tarihte Bitecek :Samsun-Ankara arası hızlı tren projesi hangi tarihte bitecek. Samsun, hızlı trene ne zaman binecek. Samsun-Ankara arası hızlı tren hattı 2020 yılında hizmete girecek.
Samsun-Ankara arası hızlı tren projesi hangi tarihte bitecek. Samsun, hızlı trene ne zaman binecek. Samsun-Ankara arası hızlı tren hattı 2020 yılında hizmete girecek.
Samsun-Ankara arası hızlı tren projesi ile ilgili önemli detayları AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş açıkladı. Samsun-Ankara arası hızlı tren projesi hangi tarihte bitecek. Samsun-Ankara arası hızlı tren, Yüksek Hızlı Tren mi yoksa hızlı tren mi olacak. İşte Samsun-Ankara arası hızlı tren projesi ile ilgili yeni detaylar..
AK Parti Samsun Milletvekili Fuat köktaş, katıldığı Haber AKS televizyonunda ki canlı yayında hızlı tren ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Haber AKS televizyonunda sunuculuğunu Erdem Erol’un yaptığı 25’inci Saat programına katılan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun gündemini meşgul eden Hızlı Tren konusu ile ilgili konuştu.
PROJENİN DETAYLARINI FUAT KÖKTAŞ AÇIKLADI
Samsun-Ankara arası hızlı tren hattının hangi tarihte biteceği ve projenin detayları ile ilgili bilgiler veren Köktaş, ” Samsun’un gündemini meşgul eden hızlı tren konusunda 2010 yılında ‘Hızlı Tren’ tamam diyen bizim arkadaşlarımızı uyarmıştım. O zaman bu hızlı trenin başlaması 2015-2016 yılı olur demiştim. Hızlı Trende epey yol alındı. Hızlı Tren projesinde Samsun-Delice arasını 3’e böldük. Burada çalışmaların hızlı bitmesi için üç ayrı ihale yapılacak. Delice Ankara’ya bağlanacak, Çorum Delice’ye bağlanacak, Samsun ise hepsine bağlanıyor. Delice ve Çorum arasında ihaleye çıkacak kesimin yapım ihalesi projesi tamamlandı. Bu da 1 yıl ile 1.5 yıl arası sürecek ve tahmin ediyorum 2020 yıllarında bu bitmiş olacak. 2015 tarihinde Merzifon- Çorum hattının ihalesi yapıldı. Burasıda bu Mayıs ayında firmaya verilir. Samsun’un proje ihalesi de bu ayın 10’un da teklifler verilecek Haziran veya Temmuz ayı gibi çalışmalara başlanacak. Şartlar yeni hazırlandı” dedi.
HIZLI TREN Mİ YÜKSEK HIZLI TREN Mİ
Samsun-Ankara arası yapılacak hattın Hızlı Tren mi yoksa Yüksek Hızlı Tren mi olacağı konusuna da açıklık getiren Fuat Köktaş, şunları dile getirdi.
“Yapılacak olan hat yüksek hızlı tren değil. Bu hızlı tren. Hızlı Tren zaman zaman 140 kilometreye kadar hız yapabiliyor. Yüksek Hızlı Tren ise 200 kilometrenin üzerinde hız yapıyor. Samsun 2020 yılında inşallah hızlı trene binecek.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.