Sektör Mitsubishi Electric'i dinlediSektör Mitsubishi Electric’i dinledi:Isıtma, havalandırma ve iklimlendirme otomasyonu için sektör Mitsubishi Electric’i dinledi.
“İleri teknoloji” denilince akla ilk gelen global markalardan Mitsubishi Electric, İstanbul’da düzenlediği etkinlikte, ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme projelerinin otomasyonunda tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de iddialı bir oyuncu olduğunu anlattı. Mitsubishi Electric’in Marmaray’daki yüksek katma değerli otomasyon çözümlerinin açıklandığı etkinlikte Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Masahiro Fujisawa, markanın köklü inovasyon mirasını pazarın ihtiyaçlarını doğru analiz etme yetisi ile birleştirerek otomasyonda yüksek kalite ve verimlilik sunduklarını vurguladı.
Elektrik, elektronik ve otomasyon alanında dünya devi olan ve Türkiye’de Türksat 4A ve 4B uydularının yanı sıra Marmaray projesinde kullanılan otomasyon teknolojisi ile dikkat çeken Mitsubishi Electric, ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme sektöründeki otomasyon çalışmalarını konu alan sektör buluşmasını Ankara’nın ardından bu kez İstanbul’da düzenledi. Mitsubishi Electric Türkiye, Sheraton İstanbul Ataköy’de “Otomasyonda ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme çözümleri” temasıyla gerçekleştirdiği etkinliğinde, kamu ve özel sektör temsilcileri, yatırımcılar, taahhüt firmaları, yüklenici firmalar, danışmanlar ve üniversiteler ile bir araya geldi.
Etkinliğin açış konuşmasını yapan Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Masahiro Fujisawa, üstün teknolojisi, yenilikçi yaklaşımı ve pek çok farklı sektöre yönelik yüksek kaliteye sahip ürünleri ile tanınan Mitsubishi Electric’in, bugün 120 binden fazla çalışanı ile 43 ülkede faaliyet gösteren 95 yıllık bir dünya devi olduğunu hatırlattı. Masahiro Fujisawa, köklü inovasyon mirasını, hizmet verdiği tüm sektörlerde pazarın ve kullanıcıların ihtiyaçlarını doğru analiz etme yetisi ile birleştiren Mitsubishi Electric’in bu sayede çözüm odaklı ileri teknolojiler sunan bir marka olmayı başardığını anlattı.
Dünyadaki üreticilerin 95 yıldır yüksek kalite ve verimlilikte ileri otomasyon sistemleri için Mitsubishi Electric’e güvendiğini vurgulayan Fujisawa, “Türkiye’de ise fabrika otomasyonu ürünlerimizi, dizayn, projelendirme, yazılım ve devreye alma çalışmalarındaki mühendislik becerilerimizle birleştirerek Türkiye’ye yüksek kaliteli hizmet sunuyoruz” şeklinde konuştu.
Etkinlikte neler anlatıldı?
Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Masahiro Fujisawa’nın açış konuşmasının ardından birim yöneticilerinin sunumlar gerçekleştirdiği etkinlikte, Mitsubishi Electric’in tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de iddialı bir oyuncu olduğu ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC – Heating, Ventilating and Air Conditioning)sektörünün otomasyon çalışmaları hakkında detaylı bilgi verildi. Mitsubishi Electric’in ısıtma, soğutma ve mekanik havalandırma sistem çözümlerinin uygulamalı örneklerle anlatıldığı etkinlik kapsamında; markanın yangın sistem çözümleri, elektrik dağıtım ve yönetim sistemleri de tanıtıldı.
Taisei Corporatian’dan Bülent Özince’nin Marmaray sunumu dikkat çekti
Sektör buluşmasında yoğun ilgi gören isimlerden biri de konuk konuşmacı olarak katılan Taisei Corporation’dan Elektro Mekanik Müdür Bülent Özince oldu. 1873 yılından bu yana dünya çapında dikkat çeken projelere imza atan Japon devi Taisei Corporation, İstanbul için hayati önem taşıyan Marmaray projesi ile Türkiye’de de öne çıkıyor. Bu kapsamda Bülent Özince, Taisei-Gama-Nurol konsorsiyumu ile gerçekleştirilen Marmaray tünel inşaatı ve Mitsubishi Electric’in projeye yüksek katma değer sağlayan hizmetleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Mitsubishi Electric’in Marmaray’daki hizmetleri
Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri, faaliyet alanları içinde önemli bir yer tutan altyapı projeleri kapsamında, Marmaray’ın “İstasyon Bilgi ve Yönetim Sistemi Projesi”ni gerçekleştirdi. Mitsubishi Electric’in Marmaray BC1 Boğaz Geçiş Projesi kapsamındaki hizmetleri; ileri teknoloji ürünü otomasyon ekipmanları, mühendislik ve tasarım, projelendirme, yazılım programlama, donanım montajı, devreye alma, eğitim ve servis desteğinden oluşuyor. Tünel, tüm istasyonlar, havalandırma binaları ve jeneratör binalarında elektromekanik ekipmanların kontrol ve izlenme işlerini gerçekleştiren Mitsubishi Electric, Marmaray’ın enerji sistemlerinin her iki yakada bulunan iki adet TEİAŞ ve iki adet jeneratör grubu tarafından beslenmesi için gerekli olan senaryoları da hayata geçirdi.
Marmaray Boğaz Geçişi Projesi kapsamında Mitsubishi Electric’in tünellerde gerçekleştirdiği çalışmalar; havalandırma sisteminin kontrolü ve izlenmesi, duman tahliye senaryolarının başlatılması, durdurulması ve izlenmesi, sel kapaklarının açılıp kapatılması, drenaj sisteminin izlenmesi ve alarmlarının gözlenmesi, aydınlatmalarının izlenmesi ve kontrolü, çevresel ölçüm sistemlerinin izlenmesi, yangın alarm ve söndürme sistemlerinin izlenmesi şeklinde sıralanıyor. Markanın istasyon ve havalandırma binalarındaki çalışmaları ise ortak alan ve oda fanlarının kontrolü ve izlenmesi, alçak gerilim dağıtım ve UPS sistemlerinin kontrolü ve izlenmesi, yangın ve söndürme sistemlerinin izlenmesi, ortak mahal aydınlatmalarının kontrolü ve izlenmesi, temiz su, kirli ve atık su sisteminin izlenmesi, yürüyen merdivenlerin kontrolü ve izlenmesi, asansörlerin izlenmesinden oluşuyor.
Marmaray’da yüzde 100 yedekli kontrol sistemi
Yüzde 100 yedekli olarak tasarlanan Marmaray kontrol sisteminde; 37 bin donanım izleme ve kontrol noktası, 107 bin yazılım izleme ve kontrol noktası, 750 operatör ekranı kontrol sayfası ve 100 kilometre haberleşme kablosu bulunuyor. Bu sayede örneğin, tünelde oluşabilecek bir yangın durumunda operatörler, ilgili olay noktasındaki tren operatörü ile temas kurabiliyor, yolcuyu ve dumanı tahliye etmek amacıyla hava akış yönünü tespit edebiliyor. Böylelikle sistemin, operatörü yönlendirmesi ile hata olasılığını en aza düşürüp kolaylıkla tanımlı havalandırma senaryosunu başlatabiliyor.
HVAC sistemleri otomasyonunda neden iddialı?
Dünya otomasyon devi Mitsubishi Electric, Marmaray’da olduğu gibi Türkiye’deki diğer alt yapı projeleri, fabrikalar, konut ve ofis projelerinin yanı sıra oteller, AVM’ler, otoparklar, tüneller, havuzlar gibi her türlü toplu kullanım alanında bulunan HVAC sistemlerinin otomasyonunda çözüm ortağı olmayı hedefliyor. Mitsubishi Electric otomasyon çözümleri ile HVAC sisteminin her bir unsurunun birbiri ile haberleşebilmesini ve tüm sistemin tek bir merkezden kolayca yönetilebilmesini sağlıyor. HVAC sektöründeki otomasyon gücünü, üstün teknolojisini ve kalitesini, mühendislik tecrübesi ile birleştiren Mitsubishi Electric, projelere özel çözümler de sunabiliyor.
Kullanıcı dostu ve uzun ömürlü otomasyon çözümleri ile işletmelerde ve projelerde ciddi oranda enerji tasarrufu sağlayan ve maliyetleri azaltan Mitsubishi Electric, sağlıklı, konforlu ve güvenli ortamlar oluşturuyor. Ürün kullanımındaki karbondioksit salınımını ve üretimdeki total emisyonu azaltıyor. Hız kontrol ve aydınlatma kontrol sistemi uygulamalarında tasarruf sağlayabiliyor. Mitsubishi Electric, tüm bu özellikleri sayesinde çevre dostu tesisler ve projelerin HVAC sistemleri otomasyonu için uygun ve iddialı bir çözüm ortağı olarak dikkat çekiyor.
Tek merkezden yönetimin gücü
Teknoloji öncüsü Mitsubishi Electric, e-F@ctory konseptine uyumlu kontrol sistemleri ile alışveriş merkezleri, oteller, iş merkezleri gibi kompleks yapıların yanı sıra karayolları, tüneller, barajlar, enerji santralleri ve fabrikalar gibi endüstriyel tesislerde ısıtma, soğutma, havalandırma, aydınlatma, jeneratör, hidrofor, su arıtma, otoparklarda karbondioksit gazı izleme ve egzoz kontrol sistemi gibi pek çok farklı mekanizmayı tek bir merkezden yönetebiliyor. Bu sistemler ayrıca CCTV (kapalı devre televizyon), kartlı geçiş, yangın algılama gibi diğer güvenlik sistemleri ile de entegre edilerek tüm yapının minimum personel ve maksimum verimlilikle tek merkezden kontrolünü sağlıyor.
Daha yeşil bir gelecek için değişim hedefi
Yeşil bir şirket olarak daha iyi bir gelecek ve sürdürülebilir bir dünya için çalışan Mitsubishi Electric, çevre konusu dünyada henüz öne çıkan bir tema olmadan önce de bu konuda hassas bir firmaydı. 1960’lı yıllarda Japonya’da en yenilikçi elektronik cihaz üreticisi olarak dikkat çekmeye başladığında, aynı zamanda çevreye karşı sorumlu üretim teknolojilerini de çoktan keşfetmeye başlamıştı. Mitsubishi Electric, 100. yıldönümü olan 2021 yılına denk gelen uzun dönemli çevresel yönetim vizyonu “Çevre Vizyonu 2021” kapsamında ve “Eco Changes” felsefesi doğrultusunda; düşük karbon salınımı ve geri dönüşüm konularında bilinç artışına katkı sağlamayı ve çevresel duyarlılığı teşvik etmeyi hedefliyor.

Demiryolu Haber özetleri

3. Boğaz köprüsü ne zaman açılacak Boğaz köprüsü ne zaman açılacak :Boğazın üçüncü incisi Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün Asya ve Avrupa yakalarındaki ayakları tamamlandı. 29 Ekim 2015’...
İstanbulda banliyö tren seferleri durduruluyor İstanbulda banliyö tren seferleri durduruluyor Her iki tarihi gar yalnızlaştırılarak, işlevsiz olduklarına kamuoyu ikna edilmek isteniyor. Marmaray Pr...
Marmaray Generali sigorta güvencesi altında Marmaray Generali sigorta güvencesi altında  :Demiryolu Boğaz Tüp Geçişi projesi olan Marmaray’ın ana damarı olan CR3 Gebze-Halkalı Banliyö hatları Ge...
Yüksek Hızlı Tren ne zaman faaliyete geçecek? Yüksek Hızlı Tren ne zaman faaliyete geçecek? Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Yüksek Hızlı Tren projesinin hayata geçmesiy...
Ankara-İstanbul YHT hattı 2015’te Marmaray’a bağlanacak Ankara-İstanbul YHT hattı 2015'te Marmaray'a bağlanacak :Ankara-İstanbul YHT Hattının hizmete girmesinin ardından sonradan projelendirilen Geyve-Sapan...
Japon TAISEI firması Marmarayda ödenmeyen parası peşinde Japon TAISEI firması Marmarayda ödenmeyen parası peşinde :Marmaray'ı yapan Japon TAISEI firması, 1.5 yıldan bu yana ödenmeyen alacağının peşine düştü....
Marmarayın elektromanyetik alanı temiz Marmarayın elektromanyetik alanı temiz :Asrın Projesi Marmaray'ın elektronik alan ölçümleri "temiz" çıktı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK...
Kanada’nın ulusal demiryolu şirketi VIA Rail Marmarayı ziyaret etti Kanada’nın ulusal demiryolu şirketi VIA Rail Marmarayı ziyaret etti :Kanada’nın ulusal demiryolu şirketi VIA Rail’in yurtiçi ve yurtdışı satışlarından...
Hesap günü Hesap günü :Binali Yıldırım, Allah gecinden versin, bir gün ölse, öbür alemde Allah "Gel bakalım Binali Yıldırım, ben sana dünyada üç tane bakanlığın ...
İETT geçen yıl 1,2 milyar yolcu taşıdı İETT geçen yıl 1,2 milyar yolcu taşıdı :İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi 2013 yılı İ.E.T.T. İşletmeleri Genel Müdürlüğü faaliyet raporu, İBB Mecli...
Başbakan Erdoğan, Marmaray Projesi'ne de Değinerek Devam Eden Ulaşım Projelerini Anlattı Başbakan Erdoğan, Marmaray Projesi'ne de değinerek, proje kapsamında Asya ve Avrupa yakalarında 40 adet istasyon inşa ettiklerini, 76 kilometre uzunlu...
Ankara metrosu tamamlanıyor Ankara metrosu tamamlanıyor Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, ulaştırma, denizcilik ve haberleşme sektörlerinde 2012'deki ge...
Yüzyılın en büyük projesi olan marmaraydan birkaç fotoğraf Yüzyılın en büyük projesi olan marmaraydan birkaç fotoğraf
Metro geçiş köprüsü Süleymaniye Camiinin siluetini kapatıyor Metro geçiş köprüsü Süleymaniye Camiinin siluetini kapatıyor Binlerce yıl büyük devletlere ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış İstanbul’un siluetine,...
Marmarayda Vatandaşlara Sabah Çorbası Sürprizi Marmarayda Vatandaşlara Sabah Çorbası Sürprizi :Zeytinburnu Belediyesi, sabah saatlerinde Kazlıçeşme Marmaray İstasyonu'nda vatandaşlara sıcak çorba d...
Haliç metro geçiş köprüsü bu yıl sonuna hazır Haliç metro geçiş köprüsü bu yıl sonuna hazır olacak. Süleymaniye Camii siluetini kapattığı eleştirileri arasında yapımına başlanan Haliç metro geçiş ...
Marmaray ışıklandı Marmaray ışıklandı :Geçtiğimiz günlerde, Marmaray’ın Kazlıçeşme, Yenikapı ve Üsküdar istasyonlarında yayaları büyük tehlike beklediğini yazmıştım. Üç ...
Marmaray ve metrolara bomba avcısı geliyor (Video) Marmaray ve metrolara bomba avcısı geliyor :Türkiye ve tüm dünyada toplu taşıma araçlarının en büyük korkusu olan bombalı saldırılara son teknoloji ür...
İstanbul’a Köprü Kabusu İstanbul'un simgesi Boğaziçi Köprüsü 40. yaşında büyük bir bakıma girecek... Ayakları güçlendirilecek, tüm halatları yenilenecek, 8 şiddetinde depreme...
Düzce Marmaraya hazır mı Düzce Marmaraya hazır mı : Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Nurettin Türkmen, ayrıca Ak Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş’e 6 kilometrelik yo...

Hızlı Tren HaberleriBenzer Raylı Sistem Haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.