Konya'da Polisten Vatmanlara Terör Eylemlerine Karşı Eğitim

Konya’da Polisten Vatmanlara Terör Eylemlerine Karşı Eğitim :Konya’da polis, son dönemlerde yaşanan bombalı terör saldırılarının ardından tramvay sürücülerine, karşılaştıkları şüpheli bir durum ya da saldırı anında yapmaları gerekenler konusunda eğitim verdi.
Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör eylemlerinin toplumun yoğun olduğu bölgelerde ve toplu taşıma araçlarına yönelik olması nedeniyle tramvay sürücülerini bilgilendirdi. Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı’nda görevli 150 personele iki oturum halinde eğitim semineri verildi. Eğitim seminerinde vatmanlara canlı bomba, bombalı eylemler, şüpheli paketlerle karşılaşılması halinde uygulanması gereken prosedürler, güvenli tahliye yöntemleri, şüpheli şahısların ortak hareket tarzları, şüpheli şahıslarla iletişim teknikleri anlatıldı.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.