Konya Buğday Pazarı YHT Garı Projesi 2 Firma/ortak girişim kısa listeye dahil edildi

TCDD Konya Buğday Pazarı YHT Garı Projesi 2 Firma/ortak girişim kısa listeye dahil edildi

T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından 24 Haziran 2014 günü müracaatları toplanan, 2014/44979 KİK numaralı, Konya Bugday Pazarı Yüksek Hızlı Tren Garının Yapılması ihalesinde yapılan düzeltici işlem çalışmalarından sonra Kur İnşaat A.Ş. – Yedigöze İnşaat ortak girişimi ve YDA İnşaat firması kısa listeye dahil edildi.

Bilindiği gibi ihalenin daha önce 31 Mart 2016 gününden 02 Mayıs 2016 gününe ertelenen son teklif verme tarihi son olarak 24 Mayıs 2016 günü saat 10.00’a ertelenmişti.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.