Yıldıray Koçarslan Güven Tazeledi

Yıldıray Koçarslan Güven Tazeledi : Sivas Demirspor Kulübünün olağan genel kurulu gerçekleştirildi. Sivas Demirspor Kulübü Başkanlığına Yıldıray Koçarslan yeniden başkan seçildi.


Sivas Demiryol-İş Sendikası toplantı salonunda gerçekleştirilen genel kurulun Divan Başkanlığını ASKF Genel Başkanı Zeki Ekici katip üyeliklerini ise Doğan Özçelik ve Bünyamin Er yaptı.

Genel kurula, TÜDEMSAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Yıldıray Koçarslan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, Beton Traves Fabrikası Müdürü Ali Karabey, Demiryol- İş Sendikası Sivas Şube Mali Sekreteri Kemal Uzman, Medicana Hastanesi Genel Müdürü Ozan Yaşar, ASKF Genel Başkanı Zeki Ekici, TFFHGD Başkanı Çetin Güçyetmez ve Sivas Demirspor Kulübü üyeleri katıldı.

Yönetim kurulu faaliyet raporu, denetim kurulu raporu ve tahmini bütçe raporları okunarak üyelerin oylamasına sunuldu. Raporlar oy birliği ile kabul edildi.

Genel Kurula katılan davetlilerden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, Medicana Hastanesi Genel Müdürü Ozan Yaşar ve Demiryol –iş sendikası Sivas Şube Mali Sekreteri Kemal Uzman yaptıkları konuşmalarda Sivas Demirspor Kulübünün büyük bir camiaya sahip olduğunu elde ettikleri başarılarıyla Sivas’ı her yerde temsil ettiklerini söyledi.

TÜDEMSAŞ Genel Müdürü ve Sivas Demirspor Kulübü Başkanı Yıldıray Koçarslan konuşmasına İstanbul’un fethinin 563. Yıl dönümünün kutlamasıyla başladı. Koçarslan, “Türk ve Dünya tarihinde çağ açan ve çağ kapatan dönüm noktası olan Istanbul’un Türkler tarafından fethinin 563. yılını gururla ve iftiharla kutluyoruz. Bu vesile ile bir çağı değiştiren bu çok anlamlı günde büyük Türk milleti için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve başta büyük ceddimiz Fatih Sultan Mehmet olmak üzere kahraman ecdadımızı saygı ve minnetle anıyor hepsine Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

‘Sivas Demirspor kulübümüz yarışmacı zihniyetten daha çok gençlere hizmet amacıyla kurulmuştur’ diyen başkan Yıldıray Koçarslan, “1939 yılında Sivas’a Cumhuriyetin armağanı olarak kurulan ‘Sivas Cer Atelyesi’ adıyla açılışı yapılan binlerce Sivaslının ekmek kapısı olan ve Ülke ve Dünya Demiryollarına 75.yıldır hizmet eden Kurumumuz bünyesinde Sivas Demirspor Kulübümüz 1940 yılında yarışmacı zihniyetten daha çok gençliğimize hizmet amacıyla kurulmuştur.1940 yılında kurulan Kulübümüz başta futbol olmak üzere farklı branşlarda 75 yıldır mücadele etmektedir. Kulübümüzün kuruluş gayesi ve ortaya koyduğu vizyonu misyonu nettir. Gençlerimizi mahalle ve sokak aralarında keşfedip topluma kazandırmak, beden ve zihinsel gelişimlerine vereceğimiz sportif ve ahlaki eğitimle destek olmaktır.” şeklinde konuştu.

-“SİVAS DEMİRSPOR TÜRKİYE VE ULUSLARARASI YARIŞMALARDA ÖNEMLİ DERECELER ELDE ETTİ”

Sivas Demirspor’un ülke ve uluslararasında önemli yarışmalarda derece elde ettiğine vurguda bulunan Koçaraslan, “Sivas Demirspor Kulübü bünyesinde şu anda Futbol, Basketbol, Voleybol, Güreş, Hentbol, Teakwondo branşlarında faaliyet gösterilmektedir. Geçmiş dönemlerde kulübümüzde Atletizm, Halter ve Boks branşlarında da aktif faaliyet gösterilmiştir. Salon sporlarımız adına şampiyonlara katılan sporcularımız sayısız Türkiye ve Uluslararası yarışmalarda önemli dereceler elde etmişlerdir. Bugün Güreş kulübümüz bünyesindeki Tüm sporcularımızın birinci hedefi Sivas Demirspor kulübü salonlarımızda ana eğitimini almış Dünya ve Avrupa şampiyonu Taha Akgül olmaktır. Sivas Demirspor Kulübü bünyesinde sporla tanışan deneyimli antrenörlerimizden yaptıkları sporun temel eğitimini alan Birçok branşta ülkemizin bayrağını uluslararası müsabakalarda dalgalandıran ancak bugün aramızda olan veya olmayan bu kulübe emek vermiş başta tüm eski kulüp başkanlarımızı, yönetici ve sporcularımızı buradan saygıyla anıyor. Yad ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Konuşmalar ardından seçimlere geçildi. Tek liste halinde yapılan seçimlerde TÜDEMSAŞ Genel Müdürü ve Sivas Demirspor Kulübü Başkanı Yıldıray Koçarslan kulüp başkanlığına yeniden seçildi.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar