Ordu’da Teleferik Neden Zamlandı

Ordu’da Teleferik Neden Zamlandı :Ordu Büyükşehir Belediyesi teleferik işletmesini ORBEL’e devretti. ‘Para basan’ işletmeler neden belediye yönetiminde kalmaz, bu ayrı tartışma konusu. Asıl konu 6 TL olan gidiş – geliş ücretin 10 TL’ye çıkarılması. Yazın boş kabin kalmıyor ama yine de zam yapılıyor.

Bu konuda Büyükşehir Belediyesi yönetimi sorumluluk üstlenmeyebilir. Çünkü teleferik ORBEL’e ait! ORBEL yönetimi kimlerden oluşuyor? Yüzde yüze yakın bir zam! Hizmetlerden parası olan yararlanacak! 4 kişilik bir ailenin Boztepe eğlencesinin yalnızca yol masrafı 40 TL. Teleferiğe yapılan zam hayırlı olsun!

Bu zamdan elde edilen gelirden kimler yararlanıyor, bunu bilmek de halkın hakkı. Yönetimde kimler var, ne kadar maaş alıyor? Kar payı alınıyor mu? Bu sorular da yanıt bekliyor, merak ediliyor! ORBEL bir şirket olduğuna göre bu paraların halka “yol, su, köprü” olarak geri dönmesini de bekleyemeyiz! İşletme maliyetleri çok mu arttı? Maliyet artmamışsa elde edilen gelirden kimler yararlanacak?

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.