Vali Gül'den TÜDEMSAŞa övgü

Vali Gül’den TÜDEMSAŞ’a övgü :SİVAS Valisi Davut Gül, Milli Tren projesi kapsamında Türkiye Demiryolu Makineleri Sanayi A.Ş.(TÜDEMSAŞ) tarafından üretilen Milli Yük vagonunun ulusal projelerden biri olduğunus söyledi.
Vali Gül, kurum ziyaretleri kapsamında TÜDEMSAŞ’ı ziyaret etti. TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan tarafından karşılanan Vali Gül fabrikayı gezerek üretim çalışmalarını inceledi. Sektörün durumu, TÜDEMSAŞ’ın faaliyet ve hedefleri hakkında hazırlanan sunumu dinleyen Vali Davut Gül, TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan’la birlikte şirketin yenilenen malzeme stok sahalarını gezerek malzeme izlenebilirliği hakkında bilgi aldı. Vali Gül Vagon Onarım ve Vagon Üretim fabrikalarında yapılan yenilikleri yerinde inceleyerek projeler hakkında bilgilendirildi. Türkiye Demiryolu sektörüne kattığı modern tesislerden olan Robotlu Vagon Kumlama tesisi, Robot Kaynak Ünitesi, Yeni Vagon Onarım Fabrikası, Kalite Kontrol Laboratuvarı ve Kaynak Eğitim ve Teknolojileri merkezini de gezen Vali Gül şirketin gelecek yıllar için yaptığı hazırlığın tamamlanmış olmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.
İSTİHDAMI ARTIRACAĞIZ
Vali Davut Gül’e şirketin Sivas ekonomisi için planladığı gelecek hedeflerinden bahseden TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan “Yan sanayi ile birlikte, ilk amacımız, 2018 yılı içerisinde demiryolu sektöründe çalışan sayısının taşeronlarımızla birlikte 5 bin kişiyi bulması. 1500 civarında bizim kendi elemanımız var, Sivas’ta bize iş yapan firmalarla birlikte şu anda 2400’lü rakamlardayız. İki yıl içinde bu rakamı 5 binlere çıkarmamız lazım. Kartopu yaparken küçük başlarsınız ama o kartopu büyüdükçe her dönmesinde daha çok büyür. Şu anda büyüdü ve sizin de desteklerinizle daha da büyüyecek” dedi.
BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ
Sivas Valisi Davut Gül TÜDEMSAŞ’ın Sivas’ın lokomotif kuruluşlarından birisi olduğunu belirterek, “Sizin bize vereceğiniz bilgiler ışığında, TÜDEMSAŞ’ı bir adım ileriye nasıl götürebiliriz. Sivas ekonomisine daha fazla nasıl kazandırabiliriz. Şehrin TÜDEMSAŞ’tan faydalanma imkanı daha fazla nasıl olabilir. Bu konuda oturup çalışacağız. TÜDEMSAŞ geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte, milli ekonomiye katkı sunacak bir kuruluş. Özellikle 2023 hedeflerine, TÜDEMSAŞ’ı ve milli vagonu ilgilendiren konularda yönetim ve TÜDEMSAŞ tam anlamıyla hazırlıklarını yapmış ve üretime hazır hale gelmişler. Bu hem Sivasımız için, hem ülkemiz için önemli bir kazanım. TÜDEMSAŞ rekabet edebilir, dünyayı okuyabilen, ,Türkiye’yi okuyabilen ve Türkiye’nin, dünyanın ihtiyaçlarına kendini hazırlayan bir kurum. İnşallah, TÜDEMSAŞ’la birlikte, 2’nci organize sanayiimizin faaliyete girmesiyle birlikte, özellikle TÜDEMSAŞ’a iş yapan, yan sanayi olarak faaliyet gösteren yatırımcılara yer tahsisi yapmamızla birlikte, TÜDEMSAŞ beklediğimiz, istenilen atılımı yaparak, ülkemize ve Sivasımız’a ciddi katkıları olacak” dedi.
MİLLİ YÜK VAGONU GURUR KAYNAĞIMIZ
Milli Tren Projesi kapsamında yer alan Milli Yük Vagonu’nun ulusal projelerden biri olduğuna dikkat çeken Vali Gül, “Şirketi gezerken de gördüğümüz gibi burada üretimine başlanmış bir vagon. Daha önemlisi; dünyada son teknoloji kullanılarak rekabet edilebilir, bizzat bizim dizayn ettiğimiz, bizim ürettiğimiz, teknolojisini bizim oluşturduğumuz bir vagon. Bu anlamda da gurur kaynağımız oldu. Burada, TÜDEMSAŞ’ın gezdiğimiz her köşesinde, sporcularından tutun da sosyal sorumluluk projelerine kadar. Yaptığı her faaliyet her katkı olağan üstü” ifadelerini kullandı.İlk yorum yapan olun

Yorumlar