Tramvay Esnafı İflasa Sürüklüyor

Tramvay Esnafı İflasa Sürüklüyor :Yapımı devam eden tramvay inşaatı Yahya Kaptan Mahallesi esnafını iflasa sürüklüyor. Bir türlü bitmeyen çalışmaların yanı sıra tamamlanan alanlarda yolların açılamaması esnaftan tepki topluyor
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Sekapark’tan Otogar’a kadar yapmayı planladığı tramvay hattı çalışmasının Yahyakaptan ayağı 6 Aralık tarihinde başladı. Bu çalışmalar kapsamında iş yerlerine giden yolları trafiğe kapatılan bölge esnafı ise iflasın eşiğine geldi. Esnaf en azından rayları döşenip beton atılan yerlerin bir an önce trafiğe açılmasını bekliyor. Yahya Kaptan esnaflarından Adil Kaya, Fevzi Gündoğan, Emin İnan, Hatice Gündoğdu, Burhan Akfındık, Ahmet Sarıoğlu bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.


BETONLANAN YERLERİ AÇIN
Yahyakaptan esnafları adına konuşan emlakçı Burhan Akfındık, “Biz bölge esnafı olarak Arasta Park’tan bu tarafa kadar olan, beton atılan yolun açılmasını istiyoruz. Site sakinleri evlerine rahat girip çıkamıyor. Biz işyerimize bin bir engel aşarak ulaşıyoruz. Çalışmalar 6 Aralık’ta başlamıştı. O gün bu gündür çile çekiyoruz. Müşteri gelmiyor, gelemiyor. 31 Aralık’ta biteceği söyleniyor. Bu iş bitmeden biz bittik. En azından rayları düşenmiş, beton atılmış bölümleri trafiğe açsınlar ki, bize bir can suyu olsun” dedi.

YAPIYORLAR, YIKIYORLAR
Yapılan hatalara da teki gösteren Akfındık, “2 Mart itibariyle bu bölge sözde trafiğe açılacaktı. Raylar döşenmiş, yolların etrafı çizilmiş, tam açılacak zannediyoruz, hata oldu deyip tekrar yıkıyorlar, yeniden yapmaya koyuluyorlar. Elektrikler kesiliyor, sular kesiliyor, doğalgaz patlıyor. Beceriksizlik üstüne beceriksizlik yapılıyor. Yetkililere sesleniyoruz; esnafa yardımcı olsunlar. 7 ay oldu, adamlar bu sürede köprüyü bitirdi, bizimkiler sokağı açamadılar” ifadelerini kullandı.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar