Başbakan Yıldırım Osmangazi Köprüsü'nden geçen araç sayısını açıkladı

Başbakan Yıldırım Osmangazi Köprüsü’nden geçen araç sayısını açıkladı :Başbakan Binali Yıldırım, Osmangazi Köprüsü’nden son 8 günde 760 bin civarında araç geçişi olduğunu söyledi. Yıldırım, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün de 26 Ağustos’ta açılacağını açıkladı.
Başbakan Binali Yıldırım, 1 Temmuz’da açılan Osmangazi Köprüsü’nden bayram boyunca 760 bin civarında araç geçişinin olduğunu söyledi. Köprünün çok büyük kolaylık olduğunu söyleyen Yıldırım, dünyanın en geniş köprüsü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün de 26 Ağustos’ta açılacağını müjdeledi.
İzmit’ten karayoluyla Yalova’nın Altınova ilçesine gelen Başbakan Yıldırım, Osmangazi Köprüsü turnikelerinde araçtan indi. Turnikelerde kendisini bekleyen Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya, Belediye Başkanı Metin Oral ve bir grup esnaf, Başbakan Yıldırım’a teşekkürlerini bildirdi.
Başbakan Yıldırım, daha sonra gazetecilere Osmangazi Köprüsü’nden Ramazan Bayramı tatili nedeniyle geçen araç sayısına ilişkin açıklamalarda bulundu.
Köprünün büyük bir kolaylık sağladığına dikkati çeken Yıldırım, şöyle konuştu:
“Osmangazi Köprüsü 1 Temmuz’da açıldı. Bugün sekizinci gün. Ortalama 760 bin civarında geçiş oldu. Günlüğe vurduğumuz zaman 95 bini geçiyor. Onu otomobil eş değeriyle çarptığımız zaman 100 bin, 101 binin üzerinde, günde trafik var. Çok yoğun ilgi var. Çok büyük bir kolaylık. Dolayısıyla vatandaşlarımız buradan rahatça tatillerine gittiler. Dönüşler de bugün itibarıyla başladı. Yarın da bu yoğunluk devam edebilir. Herhalde dönüşte de bir o kadar olur. 1 milyonun üzerinde 1,5 milyona yaklaşır. Hayırlı olsun. Çok güzel bir hizmet. Yol, köprü, bunlar medeniyet. Eskiden vatandaşlarımız dışarı memleketlere gittiği zaman imrenirdi, ‘Bizde de acaba bunlar olsa ne güzel olur’ diye. Allah’a şükür şimdi artık başkaları bize imreniyorlar.”
YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ VE AVRASYA TÜNELİ
Başbakan Yıldırım, dünyanın büyük eserlerini ülke ve millet için yapacak güce ulaştıklarını ve Türkiye’nin böyle bir noktaya geldiğini vurgulayarak, “Bu, milletimiz sayesinde oldu, milletimizin duası, desteği ve millet sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının Türkiye için yaptığı ölümsüz eserlerden bu yalnızca bir tanesi.” dedi.
Ulaşım konusunda daha pek çok yatırım gerçekleştirildiğine işaret eden Başbakan Binali Yıldırım, Marmaray ve Avrasya Tüneli’nin bunlardan bazıları olduğunu kaydetti.
Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:
“Yavuz Sultan Selim Köprüsü var, dünyanın en geniş köprüsü. Onu da 26 Ağustos’ta açacağız. Avrasya Tüneli’ni 20 Aralık’ta açacağız. Dünyanın en büyük havalimanı süratle yükseliyor. Allah’a şükür Türkiye, etrafında ateş çemberi olmasına rağmen, dünyanın en hızlı büyüyen beş ülkesinden biri olma unvanını sürdürüyor. Her şey daha güzel olacak. Yarınlarımız bugünlerimizden çok daha güzel olacak. Bu vesileyle milletimizin geçmiş mübarek Ramazan Bayramı’nı da canı gönülden kutluyorum. Ama hain terör örgütü bayram, seyran dinlemiyor. Bunların kutsalı yok, bunların kıblesi yok. Bugün gene Mardin’de maalesef hain bir saldırı gerçekleştirdiler ve 2 şehidimiz var, yaralılarımız var. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyorum.”

Güncel Demiryolu İhalele Takvimi

Cum 20
Cum 20
Sal 24

İhale İlanı : Yatay Yaşam Hattı Satın Alınacaktır (TÜDEMSAŞ)

Eylül 24 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TÜDEMSAŞ
+90 346 2251818
Çar 25

İhale İlanı: Asansör Elektro-Mekanik İşleri Yaptırılacaktır

Eylül 25 @ 10:00 - 11:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Çar 25
Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.