Nostaljik tramvaya İBBden onay çıktıNostaljik tramvaya İBBden onay çıktı :Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun marka projelerinden biri olan nostaljik tramvay hattının planı İBB Meclisi’nde kabul edilerek planlara işlendi.
Marka projeleriyle insanların kafasındaki Esenler algısını yıkan ve çalışmalarıyla taraflı tarafsız her kesimden insanın takdirini toplayan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, nostaljik tramvay projesinde de önemli ölçüde ilerleme kaydedildiğini müjdeledi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin bu ayki oturumunda gündeme gelen tramvay hattının planı, Meclis Üyeleri tarafından kabul edildi ve planlara işlendi. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da güzel haberi sosyal medya hesapları üzerinden ilçe halkı ile paylaştı.
O3’ten Üniversiteye kadar uzanacak
13 Ocak 2016 tarihinde ihaleye çıkan proje O3 otobanından başlayacak, Atışalanı ve Davutpaşa Caddesi üzerinden geçerek Yıldız Teknik Üniversitesi girişinde son bulacak.
Atışalanı Caddesi yayalaştırılacak
Planlama işlemlerinin sona erdiği ve kamulaştırma sürecine girilen projede, Dörtyol Meydanı Avicenna Hastanesi’ne kadar uzanacak. Atışalanı Caddesi’ndeki trafik farklı bir güzergaha kaydırılarak, cadde belli bir kısma kadar yayalaştırılacak.
Farklı bir hava katacak
Nostaljik tramvay projesi ile Yıldız Teknik Üniversitesi kampüsünde yer alan binlerce öğrencinin Esenler’in en işlek yeri Dörtyol Meydanı’na ulaşımı kolaylaşacak. Tramvay hattının geçiş güzergahında bulunan yerlerin farklı bir hava yakalaması bekleniyor.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.