TCDDden Cumhuriyet Bayramında Bayram Hediyeleri

TCDDden Cumhuriyet Bayramında Bayram Hediyeleri :T.C. Devlet Demiryolları işletmesi 29 Ekim 2016 tarihine hazırlanıyor. Cumhuriyet Bayramında Ankara Yüksek Hızlı Tren Garının açışılını ve yeni Hızlı Treni Velaro TR’nin seferlerini başlatacak olan TCDD ülke halkına çifte bayram yaşatmış olacak.
T.C. Devlet Demiryolları işletmesi 29 Ekim 2016 tarihine hazırlanıyor. Cumhuriyet Bayramında Ankara Yüksek Hızlı Tren Garının açışılını ve yeni Hızlı Treni Velaro TR’nin seferlerini başlatacak olan TCDD ülke halkına çifte bayram yaşatmış olacak.
Türkiye’de ilk defa Yap-işlet-devret yöntemiyle yaptırılan yeni Ankara hızlı tren garı 29 Ekim’de açılacak. Mevcut Ankara garının yanına yapılmakta olan yeni Ankara hızlı tren garının ziyaretçileri arasında, tren yolcularının yanı sıra, ofis, ticari alanlar, hotel ve AVM’yi kullananlar da olacak.
Mevcut gar ve Ankara toplu ulaşım sistemi ile entegre olacak yeni garda 12 hızlı tren aynı anda yolcu indirip bindirebilecek. Garın ilk aşamada günde 20 bin, Sivas, İzmir ve Bursa hatlarının devreye girmesiyle 50 bin yolcuya hizmet vermesi bekleniyor.
TCDD, 29 Ekim’e yetiştirmeye çalıştığı bir başka açılış da, Türkiye için üretilen Siemens Velaro TR setlerinden ilkinin seferlerine başlaması. Siemens’in kazandığı 7 setlik ihalenin ilki 2014 yılında teslim edilmişti. Velaro D tipindeki ilk tren, halen Ankara – Konya hattında sefer yapıyor.
TCDD’nin talepleri doğrultusunda yeniden dizayn edilen, koltuk sayısı arttırılan, özel kompartımanlara sahip Velaro TR’lerin ilkinin 29 Ekim’de, teslim edilen diğer 4 Velaro TR’nin ise bu sene sonuna kadar hizmete girmesi bekleniyor. Altıncı ve son Velaro TR ise geçtiğimiz hafta Innotrans’da gösterilmişti. Bu trenin de önümüzdeki günlerde Türkiye’ye getirilmesi bekleniyor.sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar