Ordu Boztepe Teleferik Hattında Bakım Çalışmaları Tamamlandı

Ordu Boztepe Teleferik Hattında Bakım Çalışmaları Tamamlandı :Ordu Büyükşehir Belediyesinin iştiraki ORBEL A.Ş. tarafından işletilen teleferiğin “22 bin 500 İşletim Saat Bakımı” kapsamında ikinci etap bakım çalışmaları tamamlandı. Teleferik, 13 Kasım 2016 Pazar gününden itibaren tekrar hizmet vermeye başlayacak.

BAKIM ÇALIŞMALARI 17 EKİM’DE BAŞLAMIŞTI
Ordu’nun turistik bölgesi Boztepe’ye kısa sürede ve rahat ulaşımı sağlayan teleferiğin birinci etap bakım çalışmaları 18-22 Nisan 2016 tarihlerinde yapılmış ve ikinci etap bakım süreci de 17 Ekim 2016 tarihinde başlamıştı. Yaklaşık 1 ay süren çalışmalar sonrasında Boztepe’ye ulaşımı kısa zamanda ve konforlu olarak sunan teleferik, 13 Kasım 2016 Pazar gününden itibaren vatandaşların hizmetinde olacak. Yapılan düzenli bakım çalışmaları sonucunda teleferiği kullanan ziyaretçilerimiz, seyahatlerini daha güvenli gerçekleştirmiş olacak.

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.