TCDD Genel Müdürü İsa Apaydının Yeni Yıl MesajıTCDD Genel Müdürü İsa Apaydın’ın Yeni Yıl Mesajı :Demiryolu sektörü ve özellikle de ülkemizin parlayan yıldızı TCDD açısından başarıyla dolu bir yılı geride bırakmanın gönül rahatlığı içerisindeyiz.

Değerli Vatandaşlarımız,

Demiryolu sektörü ve özellikle de ülkemizin parlayan yıldızı TCDD açısından başarıyla dolu bir yılı geride bırakmanın gönül rahatlığı içerisindeyiz.

Ankara-Eskişehir-İstanbul, Ankara-Konya ve Konya-Eskişehir-İstanbul hatlarında başlatılan Yüksek Hızlı Tren işletmeciliğimizi, 29 Ekim’de hizmete açtığımız Ankara YHT Gar ile taçlandırdık.

İstanbul’da TCDD’nin ev sahipliğinde gerçekleşen 6. Eurasia Rail Fuarı’nın ardından 20-23 Eylül tarihlerinde Almanya’nın Başkenti Berlin’de yapılan InnoTrans 2016 Fuarı’nda yerimizi aldık. TCDD’nin 160. Yıl Dönümünü de kutladığımız standımız, yerli ve yabancı konukların gözdesi oldu.

Yerlileşme ve millileşme çabalarımızın devamı olarak ilk defa AR-GE Çalıştayını gerçekleştirdik.

Almanya’ya sipariş ettiğimiz 6 adet Çok Yüksek Hızlı Tren setimizi teslim aldık. Kısa bir süre sonra halkımızın hizmetine sunuyoruz.

Ülkemizin topyekûn saldırıya uğradığı 15 Temmuz gecesinde, Sincan-Ankara-Sincan arasında banliyö seferleri düzenledik. Demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkan halkımızın ulaşımını sağlayarak milli bir görevi ifa ettik.

İzmir’de 30 km yeni demiryolu inşa ederek, İZBAN hattını Torbalı’ya ulaştırdık.

Demiryolu Sektörünün Serbestleşme Süreci kapsamında TCDD’nin yeniden yapılandırmasını ve TCDD Taşımacılık A.Ş’nin kuruluşunu tamamladık.

Irmak-Karabük-Zonguldak hattının modernizasyonunu tamamladık. Aynı şekilde Samsun-Kalın(Sivas) hattında da yoğun şekilde çalışıyoruz.

TCDD olarak yaptığımız çalışmalar sadece bunlardan ibaret değil.

Lojistik merkez kurma, YHT ve hızlı tren projelerimiz, mevcut hatların yenilenmesi, sinyalli ve elektrikli hale dönüştürülmesi ile yerli ve milli tren üretimine yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmalarımız yeni yılda da yoğun bir şekilde devam edecek.

İnanıyor ve temenni ediyorum ki 2017 yılı, inşallah demiryollarımız ve ülkemiz açısından daha hayırlı olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni yılınızı kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum.

İsa APAYDIN
TCDD Genel Müdürü

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.