İzmirde Tramvay Çalışmaları Alsancakta Trafiği Altüst Ettiİzmirde Tramvay Çalışmaları Alsancakta Trafiği Altüst Etti : Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte kentin araç trafiği ve otopark açısından en sıkıntılı bölümü olan Çankaya, Alsancak ve Konak trafiğini olumsuz yönde etkileyecek ray döşeme çalışmaları 21.01.2017 (Cumartesi) tarihinde başlamıştı. Hafta sonu başlayan tramvay çalışmaları haftanın ilk iş günü kent merkezindeki trafiği altüst etti

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Konak ve Karşıyaka’da gerçekleştireceği Tramvay Projesi nedeniyle Lozan Meydanı ile Hocazade Cami arasında kalan 460 metrelik yolun kapatılması trafik sıkışıklığına neden oldu. Cumartesi günü başlayan tramvay çalışmaları haftanın ilk iş günü kent merkezindeki trafiği altüst etti. Ulaşım, yolun kapatılmasıyla birlikte karşı şeritten geliş ve gidiş olarak sağlanırken, işlerine geç kalan vatandaşlar duruma isyan etti.

İzmir kent merkezinin en işlek caddelerinden olan Lozan Meydanı ile Hocazade Cami arasında kalan 460 metrelik yol şantiye panolarıyla kapatılırken ulaşımın sağlanması için karşı şerit plastk bariyerlerle bölündü. Kapatılan yolda Büyükşehir ekipleri, vinçlerle kazı çalışmaları ve ağaç dallarını budama çalışmaları yaptı. Yolda çalışmalar devam ederken günün ilk saatlerinde tek şeritte ilerlemek isteyen araçlar uzun kuyruklar oluşturdu. Yolda hat döşeme çalışmalarının yaklaşık 2 ay boyunca süreceği öğrenilirken, olası trafik kazalarının önüne geçilmesi amacıyla yol boyunca trafik levhaları yerleştirildi.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.