Keçiören Metrosu UzatılacakKeçiören Metrosu Uzatılaca :Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak 5 Ocak’ta hizmete açılan Keçiören Metrosu’na bindi, binerek vatandaşlarla sohbet etti. Keçiörenlilerin isteklerini metroda dinleyen Başkan Ak, Keçiören Metrosu’nun Etlik üzerinden İvedik’e bağlanması için bakanlığa talepte bulunduklarını söyledi.

Başkan Ak, Yavuz Sultan Selim Bulvarı ile Keçiören Metrosu’nun aynı zaman dilimi içerisinde açılması trafiği çok rahatlattı. Metro bizim açımızdan can damarıydı ve vatandaşlarımızın memnuniyeti gayet yüksek. Ancak Keçiören Metrosu henüz tam değil. Hattın ilaveleri var. Bu ilaveler yapıldığı zaman metro, çok daha sık kullanılan konforlu bir sürüşü sağlayacaktır dedi.

Keçiören Metrosu’nun Etlik’e uzatılması için girişimlerde bulunduklarını söyleyen Başkan Ak, Metronun Etlik bölgesine de devam etmesini ve oranında da metro kapsamına alınmasıyla ilgili talebimizi Ulaştırma Bakanlığı’na ilettik. Orada bir başka çözümleme tünel yol olabilir. Şehitler İstasyonu’ndan itibaren Yunus Emre Caddesi üzerinden Aşağı Eğlence’ye geçebilir. Aşağı Eğlence’den İvedik Metrosu’na bağlanabilir” dedi.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.