Sivas’ta, TCDD Lojmanları ticari faaliyetlerde kullanılacakSivas’ta, TCDD Lojmanları ticari faaliyetlerde kullanılacak :Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, şehir ekonomisinin büyümesi adına ellerinden gelen tüm çalışmaları yapacaklarını söyledi. Başkan Aydın, “TCDD lojmanlarıyla ilgili bir değişiklik söz konusu olduğunda gerekli çalışma yapılacaktır” dedi.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, gündemi değerlendirdi. Şehirde yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgiler veren Aydın, “Özellikle şehrin ekonomik anlamda gelişim göstereceği çalışmaları destekliyoruz” dedi.

TCDD Lojmanlarının gerekli çalışmalardan sonra ticari anlamda ruhsatlandırılabileceğini ifade eden Belediye Başkanı Aydın, ekonomik anlamda gelişim için üzerlerine düşecek değişiklikleri kısa sürede karara bağlayacaklarını söyledi.

TCDD Lojmanlarında Değişiklik Yaparız

TCDD Lojmanlarının ticari faaliyetlerde kullanılması amacına yönelik çalışmalar yapıldığını ve bir takım görüşmelerin sağlandığını söyleyen Belediye Başkanı Sami Aydın, ekonomik anlamda caddenin gelişmesini destekleyeceklerini söyledi. Bu desteğin Sivas Belediyesi meclisinden kısa sürede geçeceğini söyleyen Başkan Aydın, “Lojmanlar tescilli. Onların yıkılması söz konusu değil. Buraların ticari olarak kullanılması gerekiyor. İstasyon caddesi Sivas’ın kalbi. Burada lojmanlara kadar hayat canlı ama burada zayıfladığını görüyoruz. Ticari canlılığın devamı için bu projeyi destekliyoruz. Ticari olarak kullanımı ön gören bir çalışma yapılacak. Değişik markalar, yeme içme sektöründen diğer alanlara kadar aynı binaların aslı muhafaza edilmek suretiyle ticari olarak kullanımı söz konusu olacaktır. Bize gelecek değişiklik planlarını şehir adına kabul edeceğimizi ve ekonomik canlılığın sağlanmasına katkı sunacağımızı bildirmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak : www.sivasmemleket.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!1 Yorum

  1. Sayın Sami AYDIN, Sayın Başkanım,
    TCDD lojmanları ile ilgili haberi sevinçle okudum. Muhakkak ki sizler de bizlerden çok ve detaylı şekilde bu konuda kafa yorup, fikir üretmektesiniz. Bunu da taktirle karşılıyorum, müteşekkirim. Bir beyin-fırtınası babından görmeniz dileğiyle, fikrimi da bu yolla beyan etmeyi Sivas doğumlu birisi olarak kendime vazife addetmekteyim. Şöyleki: Üniversitemiz mevcut, bir de gözbebeklerimizden birisi olarak TÜDEMSAŞ’ımız. Acaba bu memalük –kısmen de olsa-: Belediye + Cumhuriyet Üniversitesi + Cumhuriyet-Üniversitesi TEKNOKENTi +TÜDEMSAŞ + ARUS v.b.g. Sivası Sivas yapması gereken kurum ve kuruluşların ortak kesişme noktasını oluşturur şekil ve merkezi konumda, bir Ar-Ge TEKNOKENTİN oluşturulmasında bir çekirdek oluşturamaz mı ?!
    Başarılı olmaya mahkum olması gerek-şart olan böylesi bir girişim, aynı zamanda ülkemiz genelinde yeterinden bol atılan ve kelime manasıyla da gerçeği tam yansıtan palavralara nispet, olağanüstü olumlu bir örnek teşkil edeceği kesindir. Çünkü görülen ve bilinen gerçek şudur ki; şehrin sanayisinden, sanayini/sanayicinin Üniversitesinden ve bağlı kurumlarından, mülki amirliklerin de diğerlerinden, yani hepsinin karşılıklı olarak birbirlerinden bi’haber olduğu gerçeği ülkemizin tartışmasız bir gerçeğidir. Yanlış anlaşılmaması için bir örnekle aktaracak olusak: siz hiç ülkemiz “A” kentimiz üniversitesinde bir Profesörlük, asistanlık kadrosunun, kürsünün, Enstitünün… o kentteki bir organize sanayi bölgesinin, ticaret ve/veya sanayi odasının (burada sözü edilen odaların kurduğu üniversiteler değil) ve/veya bir büyük şirketin… sabit ve sürdürülebilir sponsorluğunda, desteğinde doğup, yeşerip, gelişip, büyüdüğüne şahit oldunuz mu? Kaldı ki, sadece ülkemize değil, tüm katılımcılarına da olağanüstü faydalar sağlayacağı, bilgi ve deneyim birikimine, know-hov/uygulanabilir bilgi birikimi oluşturmaya da çok faydalı olacaktır. Örnekler olarak teknikte ileri ülkeler kent ve üniversitelerine, aralarındaki organik bağ ve destek sistemine bakmak yetecektir.
    Kanım ve inancım odur ki, Sivasımız, bu bilindik handicapin üstesinden gelerek, bu konum ve durumu ile de, inovativ bir ilki yaratan önder kentimiz olabilir!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.