TCDD-Bulgaristan Demiryolu İşbirliğiTCDD ve Bulgaristan Ulusal Demiryolu(NRIC) heyeti, demiryolu taşımacılığının geliştirilmesi ve işbirliğine yönelik olarak 28 Kasım Salı günü, Genel Müdürlük Küçük Toplantı Salonu’nda bir araya geldiler.

Genel Müdür İsa Apaydın başkanlığındaki TCDD Heyeti ile NRIC Genel Müdürü Krasimir Papuchiyski başkanlığındaki Bulgar Heyeti, iki ülke arasında demiryolu altyapısının mevcut durumu ve geleceğe yönelik planlamalar konusunda fikir alışverişinde bulundu. Heyet, ülkemizde devam eden projeler hakkında bilgilendirildi.

NRIC Genel Müdürü Krasimir, ülkelerinde yapılmakta olan ve gelecekte gerçekleştirilmesi planlanan projeler hakkında bilgi verirken, projelerin daha efektif şekilde gerçekleştirilmesi için benzer projelere sahip olan TCDD’nin deneyim ve tecrübelerine dair bilgilendirildi..

İkili toplantıların yanı sıra Bulgar Heyeti 29 Kasım Çarşamba günü, Ankara YHT Gar, Etimesgut YHT Bakım Kompleksi, Başkentray Projesi kapsamındaki istasyonlar, CTC Merkezleri ve Marmaray’ı ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.