TCDD ile TCDD Taşımacılık A.Ş. arasında İlk Erişim Sözleşmesi imzalandıTCDD ile TCDD Taşımacılık A.Ş. arasında İlk Erişim Sözleşmesi imzalandı : TCDD ile Demiryolu Tren İşletmecisi TCDD Taşımacılık A.Ş. arasında İlk Erişim Sözleşmesi imzalandı.

6461 sayılı Türkiye Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesi Hakkındaki Kanun kapsamında yayımlanan Şebeke Bildiriminin ardından; altyapı kapasite tahsisi yapan TCDD ile kapasite tahsis başvurusu olumlu sonuçlanan TCDD Taşımacılık A.Ş. arasında Ankara – Eskişehir arasında işletilecek Yüksek Hızlı Trenler için Erişim Sözleşmesi imzalandı.

“İNŞALLAH BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

TCDD Genel Müdürlüğü Küçük Toplantı Salonunda 23 Ocak Pazartesi günü imzalanan sözleşmeyi, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ve TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdür V. Veysi Kurt imzaladı. İmza töreninde konuşan TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren demiryolu taşımacılığında yeni bir dönem başladığını hatırlatarak, “Türkiye Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleştirilmesiyle Hakkındaki 6461 sayılı Kanun’dan sonra ikincil mevzuatlarla ilgili çalışmaların yanı sıra TCDD’nin yeniden yapılandırılması ve TCDD’nin bağlı ortaklığı olarak TCDD Taşımacılık A.Ş’nin kurulma işlemleri tamamlandı. Şebeke Bildirimi de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu gün de 1 Ocak’tan itibaren tren işletmeciliğini yürütmekte olan TCDD Taşımacılık A.Ş. ile Erişim Sözleşmesini imzalıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da inşallah hep birlikte başarılı olacağız” dedi.

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdür V. Veysi Kurt ise “TCDD tarafından yayımlanan Şebeke Bildirimi ve bugün imzaladığımız Erişim Sözleşmesi, sektörümüz ve bizim açımızdan çok önemliydi. Yeni dönemde yüzümüzün akıyla daha iyi hizmetler yapacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Teşekkülümüz ile müşterilerimiz arasında yolcu ve yük trenlerinde her bir tren için ayrı ayrı olmak üzere erişim sözleşmeleri elektronik ortamda e – imza ile imzalanmaya devam edecek.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.