ANKARAY ve Metrolarda Unutulan Eşyalar Açık Artırma İle SatıldıANKARAY ve Metrolarda Unutulan Eşyalar Açık Artırma İle Satıldı :Belediye otobüsleri, ANKARAY ve metrolarda unutulan, ancak 1 yıldır sahiplenilmeyen eşyalar , EGO Genel müdürlüğü tarafından açık artırma yoluyla satışa sunuldu. Satıştan, 3 bin TL’lik gelir elde edildi.

Belediye otobüsleri, ANKARAY ve metrolarda unutulan, ancak 1 yıldır sahiplenilmeyen eşyalar , EGO Genel müdürlüğü tarafından açık artırma yoluyla satışa sunuldu. Satıştan, 3 bin TL’lik gelir elde edildi.

Kayıp Eşya Servisi’nde muhafaza altına alınan ve 1 yıllık bekleme süresini dolduran eşyaların ihale yoluyla satışı, EGO Genel Müdürlüğü’nün yemekhanesinde gerçekleştirildi.

EGO Otobüs İşletme Daire Başkanlığı ile Satın Alma Daire Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen açık artırmaya, diğer yıllarda olduğu gibi bu yıl da ilgi yoğun oldu.

Unutulan eşyaların ihalelerinin sıkı takipçisi olan ikinci el eşya satıcıları başta olmak üzere; ihtiyaç sahiplerine elbise yardımında bulunmak istediğini belirten hayırseverler ile çocuklarına hediye almak isteyen ailelerin de olduğu farklı kesimlerden çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu yılki açık arttırmada giyim eşyaları, cep telefonu, bisiklet dahil olmak üzere fotoğraf makinesinden müzik aletine, Tv’den saat ve gözlüğe kadar birçok ürün, yeni sahiplerini buldu.

Son derece çekişmeli ve heyecanlı bir ortamda gerçekleşen açık artırmadan bu yıl 3 bin 161 TL gelir elde edildi. Tutar, EGO Genel Müdürlüğü’ne gelir olarak kaydedildi.

-1 YIL SÜREYLE SAHİPLERİNİ BEKLEDİ

EGO otobüsleri, metro ve ANKARAY’da yolcular tarafından unutulduktan sonra görevli şoförler ve hareket memurları tarafından Kayıp Eşya Servisi’ne teslim edilen eşyalardan üzerinde bilgi bulunanlar, sahiplerine ulaştırılıyor.

Sahiplerine ulaşılamayan eşyaların listesi, her ay dönemsel olarak EGO Genel Müdürlüğü’nün “www.ego.gov.tr” başlıklı internet sayfasında yayınlanıyor. Kayıp eşyaların listesi ayrıca Polis Radyosu’ndan da anons ediliyor. Eşyaların sahiplerine 1 yıl içinde ulaşılamaması durumunda açık artırmayla satılıyor.

Kaynak : www.haberankara.com

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.