Sivaslılar Tramvay İstiyorSivaslılar Tramvay İstiyor :Daha önce birçok kez, Sivaslı vatandaşların tramvay yapılması isteği gündeme taşımıştı.

Bu kapsamda Sivas’ın büyükşehir olacağına dair gelen açıklamaların ardında, bu istek Sivaslılar tarafından daha çok gündeme getirilmeye başlandı. Özellikle sosyal medya hesapları üzerinden, sürekli tramvay yapılması yönünden paylaşımlar artmaya devam ediyor.

Sivas’ta trafiğin adeta felç olduğu ve çözüm için tramvay projesini tek çare olarak gören Sivaslılar, kendi düşünceleri kapsamında tramvay hattı çizerek, insanların şehir merkezine araçları ile gelmesinin önüne bu proje ile geçilebileceğini düşünüyor.

BAŞKAN AYDIN, NÜFUS YETERLİ DEĞİL DİYOR

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ise Sivas nüfusunun tramvay için yeterli olmadığını, geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısında gündeme taşımıştı.

Şimdi ise Sivas’ın Büyükşehir olacağı açıklanmasının ardından Başkan Aydın’ın böyle bir proje hakkında ne açıklama yapacağı Sivaslılar tarafından merakla bekleniyor.

VATANDAŞLARIN TRAMVAY PAYLAŞIMI

Sivaslı vatandaşların, sosyal medya hesaplarında tramvay projesi ile ilgili paylaşımları şu şekilde;

“İstasyon Caddesinden Kümbet- Stadyum önü, Üniversiteden Tren Garına kadar iki ayrı tramvay seferi başlatılsa Sivas’ta trafik sorunu olur mu?”

“Sivas’a Tramvay İstiyoruz”

“En büyük hayallerimden biri Sivas‘a tramvay getirmek..”

Kaynak : www.buyuksivas.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.