TCDD Genel Müdürü Apaydın, Bu Ödül HepimizinTCDD Genel Müdürü Apaydın, Bu Ödül Hepimizin :TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın aldığı üstün hizmet ödülünün ardından kurum çalışanlarına “Bu Ödül Hepimizin” diyerek bir mesaj yayınladı.

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın 27 Ocak Cuma akşamı Mimar Sinan Uluslararası Proje Olimpiyatları kapsamında düzenlenen “Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilikte Kıta Aşan Projeler” kategorisinde “Haydar Aliyev Yılı Ödülü’ ne layık görülmüştü.

Ödülü adlıktan sonra TCDD çalışanlarına bir mesaj yayınlayan Apaydın mesajında “160. yılını kutlayan köklü bir kuruluşun 30 bin kişilik ailesi olarak, üstlendiğimiz görev ve sorumluluğumuzun bilinciyle kar kış, gece gündüz görevimizin başındayız. Bizleri gururlandıran bu ödüller, geceli gündüzlü çalışan işçisinden memuruna her kademedeki 30 bin kişilik büyük demiryolu ailesine verilmiştir. Bizlere uluslararası bu ödüllerin verilmesinde demiryollarını 24 saat açık tutmak için eksi 25-30 derece soğukta hat boylarında yolların bakımını yapan, tünellerde kar ve buzları temizleyen, ailelerinden uzakta şantiyeleri mekân eyleyen cefakâr ve fedakâr tüm çalışanlarımızın alın ve akıl teri vardır. Kat ettiğimiz yol, aldığımız başarı ve ödüller hepimizindir. Demiryolu tarihinin altın sayfalarına adını yazdıran siz kıymetli mesai arkadaşlarıma en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. şeklinde açıklamada bulundu.

TCDD GENEL MÜDÜRÜ İSA APAYDIN’IN YAYINLADIĞI O MESAJ

BU ÖDÜL HEPİMİZİN

Kıymetli Demiryolcular,

160.yılını kutlayan köklü bir kuruluşun 30 bin kişilik ailesi olarak, üstlendiğimiz görev ve sorumluluğumuzun bilinciyle kar kış, gece gündüz görevimizin başındayız.

Mevsim koşulları ne olursa olsun, yüksek hızlı hatlar başta olmak üzere tüm demiryolu hatlarımızı tren işletmeciliğine hazır tutmak için 24 saat esasına göre canla başla çalışıyoruz.

Bölgesini lojistik üssü yapmak için ülkemizin 20 ayrı noktasında lojistik merkezler kuruyoruz. Bize miras bırakılan mevcut hatları yenileyip elektrikli sinyalli hale getirirken, ülkemizi Batı’dan Doğu’ya, Kuzey’den Güney’e yüksek hızlı ve hızlı tren ağlarıyla örüyoruz. İnşa ettiğimiz modern YHT garlarını halkımızın hizmetine sunuyoruz.

Çeken ve çekilen araç filomuzu yeniliyor, ileri demiryolu endüstrisini ülkemizde geliştiriyoruz. Milli tren projesini hayata geçirmek için geceli gündüzlü gayret sarf ediyoruz.

Ülkemizin yeniden inşasında lokomotif görevi üstlenmek, nitelikli kamu hizmeti sunmak ve bizden sonra gelecek kuşaklara daha iyi bir miras bırakma adına yaptığımız bu çalışmalar, yerli ve yabancı kuruluşların da takdirini kazanıyor.

Bunun bir göstergesi olarak, Teşekkülümüz adına 5 kıtadan 195 üyesi bulunan Uluslararası Demiryolları Birliği’nin (UIC) 01 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirdiği 89. Genel Kurulunda Başkan Yardımcılığı görevine seçilmiştim.

Uluslararası camiada ülkemizin ve Teşekkülümüzün prestijini artıran bu gelişmenin ardından Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği tarafından Teşekkülümüz adına şahsıma İpek Yolu Medeniyetleri Üstün Hizmet Nişanı Ödülü verilmiştir.

27 Ocak Cuma günü Ankara YHT Gar’da hizmet veren The Ankara Hotel’de düzenlenen aynı toplantıda Yüksek Hızlı Tren projelerimiz de Mimar Sinan Uluslararası Proje Olimpiyatları kapsamında düzenlenen “Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilikte Kıta Aşan Projeler” kategorisinde “Haydar Aliyev Yılı Ödülü’ ne layık görülmüştür.

Bizleri gururlandıran bu ödüller, geceli gündüzlü çalışan işçisinden memuruna her kademedeki 30 bin kişilik büyük demiryolu ailesine verilmiştir. Bizlere uluslararası bu ödüllerin verilmesinde demiryollarını 24 saat açık tutmak için eksi 25-30 derece soğukta hat boylarında yolların bakımını yapan, tünellerde kar ve buzları temizleyen, ailelerinden uzakta şantiyeleri mekân eyleyen cefakâr ve fedakâr tüm çalışanlarımızın alın ve akıl teri vardır.

Kat ettiğimiz yol, aldığımız başarı ve ödüller hepimizindir.

Demiryolu tarihinin altın sayfalarına adını yazdıran siz kıymetli mesai arkadaşlarıma en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.