Çankırı Belediye Başkanı TCDD Taşımacılık AŞ’yi Ziyaret EttiÇankırı Belediye Başkanı TCDD Taşımacılık AŞ’yi Ziyaret Etti :Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Veysi Kurt’u makamında ziyaret etti.

Görüşmede Genel Müdür Veysi Kurt; Çankırı’nın demiryolu kenti olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi:” Makas Fabrikası, VADEMSAŞ ve atölyeleriyle ileri demiryolu sanayisinde merkez haline gelen Çankırı, yük taşımacılığında da önemli bir noktada bulunmaktadır. Son 15 yıldır öncelikli demiryolu politikaları ile ülkenin en dinamik sektörlerinden biri haline gelen demiryolunun Çankırı’da gelişmesi, ilin kalkınmasında, istihdamın artmasında çok önemli katkılar sağlamaktadır. Irmak-Karabük-Zonguldak hattının yenilenmesi ve modernizasyonuyla birlikte ülkemiz ve bölgesel kalkınmaya ivme kazandırılmıştır. Çankırı’mızın ufku demiryolları ile birlikte daha da açılmıştır. Böyle önemli bir şehirde Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Sayın Dinç de şehrin gelişimine, modernleşmesine önemli projeleriyle katkı sağlamaktadır.”

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç de; Çankırı halkının demiryolunu sevdiğini ve ekmeğini demiryolu sektöründen kazandığını belirterek; “Demiryolu taşımacılığının serbestleşmesiyle birlikte yük ve yolcu taşımacılığı yapmak üzere kurulan TCDD Taşımacılık AŞ’nin ülkemize, demiryolu sektörüne hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.