Optima Ekspres 2017 Seferleri BaşladıOptima Ekspres 2017 Seferleri Başladı :Türkiye ile Avrupa arasında tren ile yolculuk yapmak isteyenlerin tercihleri arasında olan Optima Express seferleri 21 Nisan’da başladı.

Seferlerini 25 yılı aşkın süredir gerçekleştiren Optima Express 2017 sezonunun ilk treni seferi 21 Nisan günü başladı.

21 Nisan ile 8 Kasım tarihleri arasında sefer yapacak olan optima ekspres ile Avrupa’dan Türkiye’ye seyahat imkanı sağlanıyor.

Otokuşet adı verilen trenin özelliği tren ile yolculuğunuz esnasında araçlarınızı da trenlerde beraberinizde taşıyabiliyorsunuz.

Optima ekspresini genellikle yurtdışında çalışan gurbetçiler kullanıyor. Avrupa’da başta Almanya’da yaşayan ve uzun karayolu yolculuğu yapmak istemeyen gurbetçiler tatillerinde Türkiye’ye araçlarıyla gelmek istediklerinde Optima Ekspres’i kullanıyor.

Trende yolcular için kuşetli vagonların yanı sıra araçların taşınması içinde vagonlar bulunuyor.

Optima Tours firması tarafından işletilen, Optima Ekspres seferleri Avusturya’nın Villach kentinde başlayarak, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan, ve Bulgaristan’dan sonra Edirne’de son buluyor.

Avusturya(Villach) ile Türkiye(Edirne) arası 1400 kilometrelik mesafe Optima Ekspres ile yaklaşık 32 saat sürüyor.

OPTİMA EKSPRESİNİN HAREKET SAATLERİ

Edirne’den hareket saati 19.40 Avusturya (Villach) varış saati 03.56
Avusturya’dan hareket saati 21.33 Edirne’ye varış saati 04.34
OPTİMA EKSPRES BİLET FİYATLARI

Optima Ekspres fiyatları yolculuk yapacak yolcuların sayısı ve taşınacak aracın özelliklerine göre değişmekte olup tren ile yolculuk yapmak isteyenlerin firmanın internet sitesinde bulunan formu doldurmaları halinde tren ile yolculuk için ödeyecekleri ücret ortaya çıkmaktadır.

2017 yılı bir kişi yetişkin ücreti 149 Euro, olup araç yüksekliği 150 cm kadar olan bir aracın ücreti ise 259 Euro’dan başlıyor

OPTİMA EKSPRES İNTERNET SİTESİNE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN!

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.