Teleferikle Babadağ Uçuşa Geçecek

Teleferikle Babadağ Uçuşa Geçecek :Fethiye’de 2018 yılı sonunda tamamlanacak olan Babadağ Teleferik Projesi’yle her yıl 500 bin tatilcinin 1965 rakımlı Babadağ’ın zirvesine çıkması bekleniyor. Avrupa’nın bir numaralı yamaç paraşütü merkezi olarak gösterilen zirveden, Muğla’nın Fethiye, Seydikemer, Dalaman ve Ortaca ile Antalya’nın Kaş ilçeleri kuş bakışı izlenirken, Yunanistan’ın Rodos Adası da görülebiliyor. Babadağ Teleferik Projesi ihalesi Nisan’da yapılmış ihaleyi Kırtur Limited Şirketi kazanmıştı. 30 milyon dolarlık projenin 2018 sonunda tamamlanması hedeflendi.

6-7 DAKİKADA ZİRVEYE

Babadağ’ın güney batı yamacına kurulacak teleferiğin başlangıç istasyonu Yasdam Caddesi üzerine, bitiş istasyonu ise Babadağ zirvesindeki 1700 metre pisti bitişiğine inşa edilecek. Ziyaretçiler 6-7 dakikada piste ulaşacak. Projenin hayata geçmesiyle geçen yıl rekor olarak kayıtlara geçen 121 bin uçuşun 200 binin üzerine çıkması öngörülüyor. FTSO ve FGB şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan, her yıl yarım milyon tatilcinin teleferikle Babadağ’ı ziyaret etmesini beklediklerini kaydetti.

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.